Wpis z mikrobloga

Hey. Chciałbym się poradzić. Mój bliski znajomy sprzedaje swoją szosę: Kross Vento 9 (Dura Ace + Di2). Przejechał około 3500km - czyli rower więcej stał, niż jeździł. Kolega chce ją sprzedać za 9500 PLN. Co sądzicie o takiej cenie? Szosa regularnie serwisowana. Lekkie ryski.

Zastanawiają mnie dwie rzeczy:
1) czy ten rower jest warty takich pieniędzy,
2) jak drogi będzie serwis w najbliższym czasie (w rowerze nic poza oponami nie było wymieniane).

Dzięki za pomoc!

#rower #szosa
  • 14
@Dr_J: imo nie warto. w każdej chwili bateria od di2 może być do wymiany (a nawet nie wiem czy gdzieś dostaniesz jeszcze). poza tym, na przyszły sezon łańcuch będzie do wymiany na 100%, no ale to grosze.

gorzej jak ten deklarowany przebieg ma niewiele wspólnego z rzeczywistością - wtedy wymiana kasety i korby to będzie z 20% ceny tego roweru. bez obejrzenia czy nawet zdjęć ciężko cokolwiek wywróżyć.

te 9,5k to
@Im_from_alaska: Rozumiem, dzięki za kilka słów rozsądnej krytyki. Nie patrzyłem na to w ten sposób. To bardzo pomocne.

Nieco wcześniej miałem plan kupić nówkę (jeśli będzie dostępna): Canyon Endurace cf 8. Ale ta używka wygląda przepięknie, no i bebechy wydawały się o klasę lepsze ;)

Jeśli mogę jeszcze o coś podpytać: co byś polecał w kwocie do 10/11k na pierwszą szosę?
@Dr_J: 9500 hmh, jak koledzy wyżej piszą może skończyć się na dokładaniu w cześci, typu batka do di2, łańcuch a i kaseta razem, a to a tamto, a to linki z pancerzami, bo jak stoi to śniedzieją etc.
9500~10k. W tej cenie idzie znaleźć nówkę na elektrycznym sramie eTap, bądź bardzo fajne szosy na 105 :]
myślę, że ja osobiście bym podziękował i szukał czegoś nowego.
@Farmer_Joe: Dzięki wielkie. Graila widziałem, ale martwi mnie nieco aluminiowa rama. Czytałem, że w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń aluminium jest nie do odratowania. Ale nie wiem czy to nie jest takie straszenie :D
(a nawet nie wiem czy gdzieś dostaniesz jeszcze


@Im_from_alaska: Baterie są dostępne spokojnie

wtedy wymiana kasety i korby to będzie z 20% ceny tego roweru


@Im_from_alaska: Nie musi wymieniac kasety i korby na DA, różnica między 105 a DA to tylko waga w zasadzie

@Dr_J: Ja bym na Twoim miejscu dokładnie sprawdził stan i jeśli nie ma oznak mocnego zużycia przerzutek i klamek + rama jest cała to bym