Wpis z mikrobloga

#poznan #kolej #zalesie
Poznan, czy wy jestescie normalni z tym "dworcem"?
Osoba nieswiadoma tego miejsca, ktora ma10 minut na przesiadke( pociag oczywiscie z opoznieniem) czuje sie jak yebany james bond majacy minute na rozbrojenie bomby.
Juz pal licho ze perony sa rozrzucone w sposob ktory jest w stanie zrozumiec tylko osoba z wyjatkowym spektrum autyzmu.
Juz kij z tym ze dworzec jest mniejszt niz w #!$%@? dolnym bo reszta to jebitna galeria.

Biegłem, pot po tylku, oznaczenia wprowadzają w błąd.
Znalazlem chyba swoj peron. 4A, Obok 4B. Na tablicach pociag ma byc na peronie 4. Wiec wybierz jedno.
Stoja obok siebie dwa pociagi, przy nich chyba kierowniczka. Pytam jej czy to ten co jedzie do Słupcy. Odpowiedz, ze mam czytać oznaczenia. (Super info ruro)
Jedynym sensownym oznaczeniem jest curva logo MC i żabki. to widac z jazdej pozycji.
Wyburzcie to gowno
  • 135
@Pociongowy Pasażerom to może nie jest zbędne jednak - często widzę takie akcje, że na peronie stoją dwa pociągi, a ludzie i tak pytają w nerwach, czy ten konkretny jedzie przez jakieś tam miasto. To są czasem oczywiste historie, bo załóżmy że jeden pociąg jedzie ewidentnie na południe (np. Przemyśl), drugi na północ (Gdańsk), a ktoś się pyta, który jedzie przez Tczew. Ale to są nerwy i nieufność pasażerów, umiem to zrozumieć.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ffrreeaakk: ale przecież dokładnie tak właśnie to wygląda.

@Gorejacy_krzak_agrestu: taka sytuacja jest absolutnie zrozumiała o ile ktoś jest spóźniony i jest minuta do odjazdu. W innych przypadkach masz czas na doczytanie tabliczki kierunkowej z destynacją składu (w przypadku IC lub wyświetlaczy na regionalnych pociągach). Ale ogólnie to luz.

No z tymi torami to ok, czasem przydatne jednak to jest szczątkowa potrzeba ze strony pasażera znać numerację, zasady i przyczyny takiej
@Warzywo Ale zarzut o nielogiczną numerację wewnątrz wagonu jest słuszny. Z reguły ludzie wchodzą do wagonu z dwóch stron i ostro rozglądają się na boki. Warunków do zawracania nie ma, trzeba ew. skręcić w któreś siedzenia i przeczekać aż ludzie idący tą jedyną aleją w końcu też gdzieś przycupną i wrzucą swoje toboły gdzieś. Wtedy można kontemplować wyrafinowanie wzoru i dojść do konkluzji, że poszukiwane miejsce o numerze 73 będzie sąsiadowało z
@Pociongowy Trochę tak, ale też nie do końca. Ostatnio w Katowicach na peronie podbiegła do mnie babka i z histerią w oczach zapytała, czy pociąg który stał na peronie, jedzie do Węgierskiej Górki. Patrząc na to, że miał na wyświetlaczu kierunek Zwardoń i stacje pośrednie typu Tychy, Bielsko-Biała, Żywiec, itd. powiedziałem jej, że nie sądzę. No ale kobita stwierdziła, że te stacje jakoś jej pasują do koncepcji, to musi być ten i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gorejacy_krzak_agrestu: dla takich podróżnych jedyną radą jest przyjście wcześniej na stację. Ja gdy zaczynałem za gowniaka jeździć byłem minimum pół h przed odjazdem żeby upewnić się skąd jedzie, czy to mój pociąg, czy właściwą godzina itp. A skoro mówisz, że zamiast upewnić się wsiadła na pałę to już ona ma problem mimo słusznej rady. ¯\_(ツ)_/¯
To czy pociąg zawraca, czy nie to raczej nie myczek. Po to istnieje papierowy rozkład jazdy,
@don_martino: miałem podobne przeżycia na dworcu Warszawa Zachodnia. Co to jest #!$%@? za twór. Stworzony w taki sposób żeby #!$%@?ć ludziom chyba. Nie było razu, żeby ktoś do mnie nie podszedł i nie pytał gdzie jest peron x, albo skąd odjeżdża y.
@Pociongowy Informacji o tym, że pociąg sobie nagle jedzie w tył, na rozkładach nie ma. To w sumie nie wpływa specjalnie na trasę, więc może dlatego, ale pasażerowie okazjonalni często zachowują się tak, jakby siedzieli w windzie, jadącej w bok ( ͡º ͜ʖ͡º). Niby szczegół, ale jakoś można by ich na to przygotować, żeby się nie bali, że wojna, awaria, itd. No i dochodzi do tego kwestia
@don_martino: Spoko, Poznaniakom dalej jest wstyd za ten bubel. Zamiast zroić jak trzeba i mieć dworzec na środku między peronami to #!$%@?ęli jakieś gówno całkiem z boku, które przepustowość wychodzących i wchodzących ma super biedną bo trzeba albo po schodach albo windą.
O braku pomysłu na stary budynek dworca już nawet nie wspomnę.

Słyszałem raz, nie wiem czy to plotka czy fakt, że nowy budynek dworca jest tam gdzie jest BOOOO
@don_martino: Ogólnie w PL niecierpie dworców i organizacji tego całego pociągowego bałaganu. Za to w NL jeździ mi się pociągami super, wszystko jest nowoczesne, czytelne, przyjemne.