Wpis z mikrobloga

#poznan #kolej #zalesie
Poznan, czy wy jestescie normalni z tym "dworcem"?
Osoba nieswiadoma tego miejsca, ktora ma10 minut na przesiadke( pociag oczywiscie z opoznieniem) czuje sie jak yebany james bond majacy minute na rozbrojenie bomby.
Juz pal licho ze perony sa rozrzucone w sposob ktory jest w stanie zrozumiec tylko osoba z wyjatkowym spektrum autyzmu.
Juz kij z tym ze dworzec jest mniejszt niz w #!$%@? dolnym bo reszta to jebitna galeria.

Biegłem, pot po tylku, oznaczenia wprowadzają w błąd.
Znalazlem chyba swoj peron. 4A, Obok 4B. Na tablicach pociag ma byc na peronie 4. Wiec wybierz jedno.
Stoja obok siebie dwa pociagi, przy nich chyba kierowniczka. Pytam jej czy to ten co jedzie do Słupcy. Odpowiedz, ze mam czytać oznaczenia. (Super info ruro)
Jedynym sensownym oznaczeniem jest curva logo MC i żabki. to widac z jazdej pozycji.
Wyburzcie to gowno
  • 135
@IlawaNidzica:

Czekam aż Poznań zbuduje podziemny tunel, który zostanie wplątany w tę zasadzkę. Stojąc między peronem 9 a 13 nie będziesz wiedział, czy iść w lewo, prawo, w przód, do tyłu, czy może zjechać w dół, żeby trafić na nr. 12

Właśnie jest tunel, wcześniej jak się mijało wyjścia do góry to było 3, 2-2a, 1-1a, 4a-4-4b, 5, 6 a teraz będzie się mijać wyjścia (nowy) 1, 2, 3-4, 5-6, 7-8-9
@le1t00:
Robią go, ale w sumie nie wiem z czego beka, jakby teraz ustawili ten 2 jako 1, to jakby skończyli by musieli nazwać ten nowy peron 0 albo przestawić wszystkie znowu +1, pominięcie tej 1 miało sens nawet jakby jej nie robili i była dopiero w planach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@FrasierCrane: na plakietkach nie ma imion, a obsługa pociągu nie ma obowiązku znać całego rozkładu jazdy dla stacji Poznań Główny i kierować każdego do każdego pociągu.

@Gorejacy_krzak_agrestu: o, tego nie znam.

@majkel34: na co skargę? Nic nie da, odpowiedziała dobrze ¯\_(ツ)_/¯ OP nie umie czytać ze zrozumieniem, wyszło to już w dyskusji.

@AshtarPL: nie mam siły już na nich powoli (°°
@don_martino: Nie możesz powiedzieć, że 4A jest koło 4B, bo one są daleko od siebie, a pomiędzy jest peron 4. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://pkp.poznan.pl/plan-dworca/

A co do galerii... Inwestor zgodził się zrobić dworzec kolejowy (i autobusowy pod spodem), jak powstanie galeria na jego warunkach, także ten nowy dworzec i zejście na perony 1, 2, 3 to jest tylko dodatek do galerii. To jest tak zrobione celowo.
@Pociongowy Tak było, ale może to poprawili. Kiedyś ze znajomymi mieliśmy pociąg na takim peronie widmo. Najpierw po strzałkach weszliśmy do galerii, później szliśmy po strzałkach w galerii, ale przed jakąś wąską klatką schodową już nie było strzałek na nasz peron. U mnie na uczelni kilka lat temu profesor zapowiadał, że chce zrobić taką warsztatową lekcję designu/UX. Pojechać ze studentami do Poznania, kazać im dojść np. spod MTP na ten peron widmo,
jest tak logiczna ze napisales elaborat zeby to rozwiklac xD


@don_martino: a co mam spędzić godzinę nad robieniem grafiki i mapy? Może jeszcze render w 3D ci przygotować? Zresztą "logiczne" nie znaczy "proste" jak coś jest skomplikowane (a topologia dworca w Poznaniu jest) to nawet logiczny opis będzie raczej długi.
@don_martino: peron 4A jest przedłużeniem peronu 4, jednak fakt faktem jak ktoś jest nietutejszy to naprawdę ciężko się na szybko zorientować.
Ciekawostką jest fakt, że dworzec nie jest połączony z PKS - trzeba przejść przez całą galerię żeby się tam dostać. Oczywiście chodzi o kasę, bo często ktoś coś kupi idąc przez galerię.
Inwestycja naprawdę słaba, zdaje się że zainicjowana przez Ryszarda Grobelnego (na pewno za jego kadencji było to budowane),
@JAn2: a czy za jego kadencji był modernizowany obecny stadion?
Jak ogladałem go chwile przed euro to nie moglem zrozumiec dlaczego kazda trubuna jest inna, no i dlaczego sa stalowe "rusztowania" z krzesełkami na laczeniu ze starą trybuna.
Pozniej sie dowiedzialem o zawirowaniach po przyznaniu euro 2012.
Najlepsze jest to, ze w pierwotnej koncepcji trybuny laczyly sie pod katem 90 stopni. Mozliwe ze ktos od chlebaka maczal przy stadionie? Obie koncepcje