Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wszyscy znają moją historię, ale ogólnie ja już po 3 latach pracy jako Java Developer miałem tego dość. W sensie tej presji Sprintowo/Scrumowej i nastawianiu na dowożenie. No i złożyłem pamiętam CV na testera jako QA Tester gdzie miałem pisać sobie testy w Selenium i Cucumberze :) Z żoną wtedy jeszcze gadałem że mniej będę zarabiać, ale żyć spokojnie i nie martwić się jak tutaj buga fixować. No bo przecież jako tester będę tylko testować. No i ogarnijcie to, że wtedy ówczesny mój manager zczaił że mam background jako Dev zaczął mi #!$%@?ć taski developerskie i robiłem jako Dev. To się nazywa przegryw i pech do ludzi hehe xD

#pracait #testowanieoprogramowania #pracbaza #programowanie
  • 23
@bootcamp_java_developer:
Nie no, ogólnie twój problem pamiętam i nie jest on odosobniony. Ktoś dostaje testera do zespołu, a ten może robić taski develperskie to chętnie się go ciśnie dalej do kodzenia.

Gdybyś miał w zespole test managera / test leada to pewnie by tam walczył o to, żebyś robił zadania dedykowane testerom. Im lepszy background testerski tym łatwiej walczyć o swoje.
No z zalet które mam w obecnej firmie to mogę