Wpis z mikrobloga

@Abel11: Zapytał jak. Mówię mu jak. Nie wiem w czym pisze, czy jest purystą lub jest zmuszony do czystego JS czy też ma w dupie i jedzie na jQuery dla szybkości. Ja używam JQuery w web-devie, czy to Wordpress, czy to czyste PHP czy też .NET - nie będę się srał z czystym JS aby zrobić ajax czy inne pierdoły które (do niedawna kiedy zacząłem robić w Blazor) były dla mnie
@Abel11: szybkości w sensie szybkości pisania, nie mikrosekund w szybkosci pracy strony, bo to nie ma znaczenia w web-devie w wiekszosci przypadków.

Poza tym, fraza "Kończ waść, wstydu oszczędź" jest stosowana jak przegrasz, i chcesz zeby cię dobito szybko i bezboleśnie, nie kiedy ogłaszasz siebie zwycięzcą.
@Stepeusz123: A poważnie mam wstawiać wszędzie ID w HTMLu jak targetuje klasy i pisać GetElementById za każdym razem, i męczyć się z prostymi rzeczami które w JQ to 5 znaków, kiedy mój kod to może 0,1% JS, głównie uzywany do animacji na frontendzie?
@Abel11: Mhm. 32kb jQuery mnie spowolni, kiedy obrazki produktów ważą więcej. Szybkość ładowania strony nie zmieni sie przez dodatkowe 32kb.

Poza tym, wyrwanie jQuery z Wordpressa - ciekawe ile godzin ci to zajmie aby to zrobić i zastapic w bazie, kiedy JQ jest "bundled" z WP. Poza tym pluginy używają jQuery bo "wiedzą" że jest w bazie - mam przepisywać znaczy się, tak? Do JS czystego? :)

W WP robie jedynie
Varin - @Abel11: Mhm. 32kb jQuery mnie spowolni, kiedy obrazki produktów ważą więcej....

źródło: comment_1661191922KYKjGHa6hETDaRdY6wWXg1.jpg

Pobierz