Wpis z mikrobloga

DAX Futures - POTĘŻNA CZERWONA LINIA ( ͡º ͜ʖ͡º)
Spadkowa linia trendu została przetestowana w ubiegłym tygodniu dwa razy i dwa razy kupujący nie poradzili sobie z wyciągnięciem kursu powyżej. Rynek dostał więc czytelny sygnał, że prawdopodobnie korekta wzrostowa w bessie dobiegła końca.

Linie trendu są najprostszym sposobem na oznaczenie regularności trendów, dlatego warto spadkowe tendencje zamykać w takich ramach i próbować grać zgodnie z kierunkiem linii. Jeśli już coś takiego się powiodło, jak w minionym tygodniu, to pozostaje spekulowanie jaka może być spodziewana długości ruchu.
Szukając pomiaru skupiłem się na zjeździe trwającym przez cały czerwiec, mieliśmy wtedy spadek o 2300 punktów, dlatego zakładam, że obecny ruch może być podobnej długości (jasnofioletowe linie). Oczywiście rynek nie musi się tak zachować, ale wewnątrz obecnego trendu mieliśmy ruchy spadkowe i wzrostowe w podobnych rozpiętościach. Luty-marzec 2022 (od złamania wsparcia przed wybuchem wojny) spadek od 14900 do 12500, marzec 2022 – wzrost z 12500 do 14900 i czerwiec-lipiec 2022 spadek z 14700 do 12400.
W nowym tygodniu więc nie będę szukał miejsca na nowe shorty i nawet nie bardzo miałbym na nie pomysł. Obecna niezamknięta pozycja pozostanie (mam nadzieję) na dłużej i dosięgnie TP przy 11800 SL już na BE.


Historia wpisów po sznurku:
20 lutego 21 lutego 23 lutego 4 marca 6 marca 13 marca 19 marca 26 marca 2 kwietnia 9 kwietnia 16 kwietnia 23 kwietnia 1 maja 8 maja 15 maja 22 maja 5 czerwca 12 czerwca 19 czerwca 26 czerwca 3 lipca 10 lipca 15 lipca 17 lipca 24 lipca 31 lipca 7 sierpnia 15 sierpnia

#gielda #inwestycje #smiesznekreski #dax
Pobierz
źródło: comment_1661107782ShdJG5LRD76S29YfUDRuq9.jpg
  • 9
ciekawe ale nie rozumiem czemu nie będziesz otwierał nowych szortów. Możesz wyjaśnić?


@banzi: Gdybym teraz otwierał S, to jedyny stop jaki mi przychodzi do głowy, to powyżej linii trendu. Więc obecnie minimum 500 punktów. Żeby stop 500 punktowy miał sens, to musiałbym łapać ruch ca. 1500 punktów i musiałbym to robić na tyle często, żeby wiedzieć że warto. W swojej kolekcji złapanych strzałów na DAX mam ruchy ponad 1000 punktowe, ale
@bruhhhhhhhh: U mnie na ten moment największą wartością tych wpisów jest usystematyzowanie spojrzenia + wydłużenie czasu utrzymywania pozycji. Dawno temu miałem takie marzenie, żeby robić maks 10-20 mocno lewarowanych trejdów rocznie i ciągle nie mogę przestać o tym myśleć.