Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 63
710 038 + 160 = 710 198

Z kolegą @Esker6 pojechaliśmy po #kwadraty po obu stronach dolnej Wisły - dla niego jakaś większa liczba nowych, dla mnie tylko 7 kiedyś pominiętych, ale zawsze coś. Świetne asfalty były, dramatyczne też, płyty były, szuter był, jazda przez pola także, a na osłodę - kilka kilometrów piasku, w tym pod górę w drodze na Rzym, gdzie było prowadzonko w palącym słońcu. Czyli typowe kwadraty są typowe, ale i tak fajnie było jechać z towarzystwem. Polecam tego wykopowicza :)

Dziś też moja pierwsza jazda z garminem edge 530, ogarniałem co i jak - fajna zabawka, w końcu mam przed oczami trasę, podjazdy i np tętno, by zobaczyć czy zaraz ducha wyzionę...

Ulewa przyszła gdy jadłem obiad, więc timing doskonały!

#rowerowyrownik #rower #gravel #kwadraty

Skrypt | Statystyki
ikov - 710 038 + 160 = 710 198

Z kolegą @Esker6 pojechaliśmy po #kwadraty po obu s...

źródło: comment_1661011769c8jJca1cnqPnfy8lptIV8o.jpg

Pobierz
  • 16
@Vel_Makarena Mam włączone. Zjeżdżaliśmy po krzywej trylince, zatrzymaliśmy się by zawrócić a nagle słychać sygnał alarmu z telefonu w kieszonce. Szybki orient o co chodzi, a potem wyłączanie na garminie. Także działa, ale proszę bez fałszywych alarmów :)

@krabozwierz Z myślą o Tobie to kitku, bo przy śmiesznych pieskach czterokopytnych nie chciało mi się wyciągać telefonu.

@StulejmanWielki Ten pod sklepem miał wszystko gdzieś, rowerzystów także.
@Mauupa: Panie szanowny, oczywiście! Poza tym sam most przejeżdżałem z kilkanaście razy, a nawet promem udało mi się kilkukrotnie płynąć :)

@cult_of_luna Pamiętam z Waszych rozmów, nawet tego w czasie jazdy nie próbowałem robić, ale czy jest jakaś opcja wyłączenia wyszukiwania nowej trasy po zejściu z wyznaczonego kursu? Bo kilkukrotnie mnie to wprowadziło w błąd.
@ikov: szczerze mówiąc nie wiem, ale się dowiem, bo też zaczyna mnie to denerwować - nigdy nie wiem czy mi wyszukuje nową trasę, czy cofa do jakiegoś przeoczonego punktu starej. Jak zgubię kurs to na ogół kombinuje coś na czuja i właśnie TU przydałoby się łatwe, dotykowe ogarnięcie większego widoku mapy
@ikov: mało razy zgubiłem ślad (oprócz legendarnego przejazdu po Fordonie z milionami skrętów), więc mam małe porównanie, ale wydaje mi sie że do pewnego momentu próbuje (za)wrócić, a od pewnego momentu prowadzi dalej w kierunku śladu po swojemu. Tylko czasem było tak że doprowadził mnie do drogi którą zgubiłem i powinienem nią jechać i zamiast prowadzić w lewo dalej po śladzie, prowadził w prawo (też po śladzie), żebym wrócił w jakiś
@cult_of_luna: Dzięki, raz wybiorę się ze śladem po znanych mi dobrze trasach i sprawdzę, co gagatek kombinuje. A tak na boku: nawigacje, mapy elektroniczne, giepeesy, żona wie gdzie jadę i nawet jakie mam tętno, a jeszcze na początku wieku wychodziłem z domu pojeździć - dopóki nie wróciłem, nikt nie wiedział gdzie byłem, a ja nie do końca wiedziałem gdzie jadę i czy wrócę. Ew. kserówka mapy w koszulce foliowej, a dopiero