Wpis z mikrobloga

@Dzony_012:

Jutro będzie część trzecia i ostatnia przygód ze zwariowanymi melodiami na tej budowie. Mam jeszcze ogrom innych opowiadań. Starych. Może będę wrzucał od czasu do czasu, ale na takie dłuższe felietony jak KIEROWNIK BUDOWY vs OPERATOR trzeba będzie odrobinę poczekać ;)

Może trafi tu coś o sztukach walki ... choć Krav Maga sztuką walki raczej nie jest ... Albo airsofcie? Jeszcze nie wiem. W każdym razie na pewno nie trafią tu prawdziwe imiona, nazwiska ani nazwy firm. Ksywy też zmyślone. Nie będę też sugerował gdzie, kto, kim mógł być :) Rodo obowiązuje :)

Przyjemnego wieczoru i do jutra Mirki :)
  • 24
@Dzony_012: Odnośnie "Koszt radia z ładowarką to 70 zł. 140 zł za dwie sztuki."

Jeżeli chodzi o radiostacje i ich używanie to nie jest tak prosto, jak ci się wydaje.

Za darmo, bez pozwoleń i uprawnień możesz sobie nadawać na częstotliwościach PMR (446,0–446,2 MHz dla łączności analogowych, 446,1–446,2 MHz dla łączności cyfrowych). Dlatego na tych częstotliwościach jest tak dużo dźwigów, budowlańców, itd. Oczywiście 16 kanałów to jest stanowczo za mało. Na
jako że jestem lajkonikiem w tych sprawach to mam pytanie, zamiast takich radiostacji nie można np użyć cb radia? Normalne radio w kabinie a na dole takie reczne?


@dwa_koty_kastrowane: no można, ale trzeba się liczyć, z przeszkadzaczami, ty powiesz w lewo, a przeszkadzacz powie "dawaj ostro w prawo"
@Dzony_012 ziooomek, dawaj trzecią część! BTW, nie miałem pojęcia, że na bycie hakowym trzeba mieć uprawnienia, robiło się kiedyś na czarno na budowie i nikt nie pytał xD Sporo mam historii straszno‐śmiesznych, generalnie jedno wielkie pijaństwo na budowie, a kierownicze baraki wypełnione debilami.