Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 240
Czy wasze mamy też zmywają podłogę, idąc na kolanach po twardej podłodze przez całe mieszkanie? :D nie mogę pojąć, jak można się przy tym upierać, mając zły kręgosłup, zamiast użyć mopa jak człowiek, bo "mopem to niedokładnie" xD nawet jak nie będzie tak idealnie wypolerowane, to chyba te lśniące podłogi nie byłyby warte tego bólu pleców i nieproporcjonalnej harówki.

Moja mama to taka osoba, która dopiero niedawno dała się przekonać, że ziemniaki na placki można zetrzeć w robocie kuchennym i nie trzeba ręcznie, zwłaszcza mając zepsuty łokieć tak jak ona. Przez lata twierdziła, że takie ucierane ręcznie to lepiej smakują.

Frustrujący jest ten kult pustego #!$%@? xD

#niewiemjaktootagowac #przemyslenia #pytanie #polskiedomy
  • 35
@BarkaMleczna: Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, to babcia będzie znała ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zajęło mi 10 lat zniszczenie w mojej różowej kompulsji sprzątania co 2 - 3 dni (nie "odkurzyć" czy "przetrzeć blaty w kuchni" ale "jechanie całego mieszkania od góry do dołu z wymianą pościeli i firanek oraz trzepaniem dywanów"). Mamusia ją tak załatwiła, a mamusię jej mamusia (do dzisiaj się na zlotach rodzinnych
@BarkaMleczna: u mnie na szczęście mamę jestem w stanie przekonać do wszelkich nowinek technologicznych, okna myje specjalną myjką elektryczną i się cieszy że szybciej, do podłogi ma mopa z wirującym wiadrem żeby można było łatwo go wycisnąć bez wysiłku i schylania, naczynia wrzuca do zmywarki jest progres.
Ale z teściową mam tak jak ty z mamą. No nie da się kobiety przekonać do ułatwień i już. Nawet zmywarki do naczyń nie
Frustrujący jest ten kult pustego #!$%@?


@BarkaMleczna: To nie do końca tak. To raczej rodzaj "religii". Prości ludzie nie są wyznawcami jakiejś wiary bo przeczytali Biblię, Koran czy dlatego, że rozumieją dogmaty; jest to wykładnia "nauczania początkowego" przez otoczenie. Wierzą w to czego zostali nauczeni za młodu i nienawidzą rzeczywistości, która im te głupoty odbiera, bo dla nich są świętością. Dlatego też argumentowanie w ogóle nie trafia do ich przekonania, albo
@BarkaMleczna: eee, jakby to powiedzieć...moja matka nigdy tak nie sprzątała. Za to ja owszem, uważam, że mycie podłogi na kolanach dokładniejsze. Nie wiem po kim to mam, nikt mi tego nie wpajał, żadna babcia, ani tym bardziej matka. W sumie moi rodzice raczej są bałaganiarzami i jak z nimi mieszkałam, to mnie to drażniło niemiłosiernie i sprzątałam. Ja po prostu lubię jak jest czysto i nie myślę o bolących plecach, tylko