Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 240
Czy wasze mamy też zmywają podłogę, idąc na kolanach po twardej podłodze przez całe mieszkanie? :D nie mogę pojąć, jak można się przy tym upierać, mając zły kręgosłup, zamiast użyć mopa jak człowiek, bo "mopem to niedokładnie" xD nawet jak nie będzie tak idealnie wypolerowane, to chyba te lśniące podłogi nie byłyby warte tego bólu pleców i nieproporcjonalnej harówki.

Moja mama to taka osoba, która dopiero niedawno dała się przekonać, że ziemniaki na placki można zetrzeć w robocie kuchennym i nie trzeba ręcznie, zwłaszcza mając zepsuty łokieć tak jak ona. Przez lata twierdziła, że takie ucierane ręcznie to lepiej smakują.

Frustrujący jest ten kult pustego #!$%@? xD

#niewiemjaktootagowac #przemyslenia #pytanie #polskiedomy
  • 35
@BarkaMleczna: no popatrz, a moja mamuśka to fanka zup z proszku, gotowania raz na 3 dni i delegowania zadań na dzieciaki:)
Mając nas trójkę, męża nieroba, pracę, gospodarstwo i #!$%@?ącą matkę w domu padłaby trupem, gdyby miała jeszcze polerować chatę.
Raz na jakiś czas poświęcała pół dnia i robiła tonę ciastek albo rogalików, żebyśmy dali jej spokój z proszeniem o coś słodkiego:)
Kiedy jednak marudziliśmy, że chcemy, odpowiedź brzmiała: "kilo cukru"
@dzek: tak, to zbiera wodę z szyby i szybko można myć bez smug i męczenia się z polerką.Tam gdzieś na dole strony jest filmik od karchera o co biega. Taka ściągaczka połączona z wciąganiem wody. Moja mama ma wycięte węzły chłonne pod jedną ręką i trudniej jej coś nią robić a podobno z tą maszynką okna myje się szybciej i wygodniej.
@thewickerman88: moi rodziciele też mają niechęć do zmywarki, jak już w końcu sobie kupili to używają raz na ruski rok. Powody:
- bierze dużo wody / prądu / tabletki drożej wychodzą niż płyn do naczyń (wszystko bzdury)
- oni są we dwójkę to im łatwiej zmyć to "parę talerzyków" ręcznie, a w zmywarce nie będą tego trzymać bo będzie brzydko pachnieć, oczywiście garnków też nie będą do zmywarki wkładać bo za