Wpis z mikrobloga

@CyrekLax: możesz sobie wykupić przedłużoną gwarancję, np. w miele można wziąć pakiet na 10 lat ;) ile razy wykupiłeś taką opcję, że teraz chcesz zmuszać wszystkich do tego bo chyba masz świadomość, że dłuższa gwarancja to też droższy sprzęt w zakupie?
Nie wiem, ale się domyślam


@pawelczixd: jeszcze rok temu każdy z was matołki miał w dupie prąd, teraz bieda zajrzała w oczy to nagle się śladem węglowym zainteresowaliście.
Ja bym się proponował skupić na ilość elektro odpadów jakie generują takie matołki. Nakupować gówna w promocji albo z koszy w biedrze i za chwilę coś nie działa to do wyrzucenia i nowy szmelc. Pora wrócić do jakości oraz do naprawiania sprzętu, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Acha, bo sprzęty typu lodówka, pralka, zmywarka, kuchenka, wymienia się co sezon, czyli co rok xDD

@spere: nie ale jak sprawdzisz różnicę w cenie u w zużyciu energii to się okaże, że za bardzo nie ma sensu dopłacać do tych z najwyższych klas, a jeśli chodzi o samą ekologię to procesy pozwalające na wytworzenie nowej lodówki zużywają sporo energii i generują odpady, więc nawet jeśli ten stary szrot zużywa dużo prądu,
@100mph:
po 1. Czytałeś warunki tych "przedłużonych" gwarancji?
po 2. Meritum sprawy przeleciało Ci koło ucha. Mówię o dłuższej żywotności sprzętów w kontekście ekologii, ogólnego przemiału produkcji sprzętów a co za tym idzie elektrośmieci. Możliwość samodzielnego przedłużenia gwarancji nie wpłynie na ogólną jakość i standard produkcji na świecie.
Jak widzisz, nawet wspomniałem o przerzucaniu odpowiedzialności na konsumentów, a Ty wyjeżdżasz z tym, że mogę sobie przedłużyć gwarancję. Idź być corpo-simpem gdzie
@gregor40: "Zakładając, że". Instytut danych z tylnej części ciała a plusów od groma bo tu nie chodzi o rację i każdy plusuje pod własną tezę. Oczywiście, że nowe bardziej praktyczne a starsze o niebo wytrzymalsze ale po co dyskusja, chodzi o mojsze a nie twojsze.
Tak na marginesie to ciekaw jestem jakim cudem "chłodziwo - w części wyciekło" a w zasadzie tylko w części a nie całe biorąc pod uwagę czas
Stare lodówki (nawet dwudziestokilkuletnie) nie mają podejścia do nowego sprzętu (technologicznie i pod względem zużycia starej izolacji) i kilkunastokrotnie częściej się włączają żeby ochłodzić wnętrze.

Różnica jest na tyle duża, że w 2-3 lata nowa lodówka jest pokryta z różnic w rachunkach za prąd


@Sihill_pl: pojechałeś po bandzie. W 2-3 lata 20 letnia lodówka nie zuzyje prądu o wartości tego co nowa kosztuje. Nie mówiąc już o tym że nowa też
Jak ma wypłynąć skoro jest pod ciśnieniem w szczelnej miedzianej instalacji która jeśli się rozszczelni to przestanie działać całkiem.


@dktr: Nie ma czegoś takiego jak idealna szczelność instalacji. Dodaj do tego jeszcze że ten sprzęt ma prawie siedemdziesiąt lat, więc jest mocno wyeksploatowany i standardy produkcji ma znacznie inne niż dzisiejszy sprzęt.

A rozszczelnienie nie działa zero-jedynkowo, tam z upływem czasu po prostu mogła zmniejszać się zawartość chłodziwa a przez to
@pawelczixd on po części ma rację, jeśli patrzeć na to w taki sposób, że lodówka było długo używana.
Dzisiejsze sprzęty są faktycznie specjalnie postarzane patrz drukarki.
Samo używanie tej lodówki to dzisiaj już porażka, ale żeby wspolczesne działały 20lat to by było super.