Wpis z mikrobloga

@normanos: I nieznający nawet własnej religii i jej historii.

Pierwsze dowody na tatuowanie wyznawców Chrystusa pojawiły się w Jerozolimie i Egipcie, na przełomie VI - VII w.. Później zwyczaj ten został rozpowszechniony na terenach Etiopii, Armenii, Syrii przez chrześcijan ze Wschodu. Od 1095, czyli od rozpoczęcia wypraw krzyżowych, tradycja tatuowania upowszechniona została w Europie.

W Jerozolimie jest salon tatuażu dla chrześcijan liczący sobie ponad 600 lat
@Undying: Na studiach prowadząca opowiadała nam anegdotkę o więziennych tatuażach robionych tuszem z długopisu i gwoździem. Wrzucili gościa 2x2, cały w tatuażach, w rezonans a gościu po chwili zaczyna płakać. Później wyszło że opiłki z gwoździa zostawały w skórze i nagrzewaly się w rezonansie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ksiądz może powinien odpalić jakiś kontrakt z NFZ albo chociaż z archeologami łazić po lasach xD
@Undying: mam dalszą rodzinę co mnie nim "straszyli". Powiedziałem im, że nie chcę na ten temat rozmawiać i jak zaczniemy to ja im powiem co sądzę o ich kościółku to zamknęli ryj. Na koniec dodałem, że w weekend idę na imprezę techno to zaczęli mnie opętanymi homofobiami straszyć... No nie da się z nimi gadać, ino woda święcona w głowie xD