Wpis z mikrobloga

Swoją drogą ciekawi mnie, czemu podobna krytyka nie spadła kilka lat temu na przygody Merlina jak to ma obecnie miejsce w przypadki pierścieni mocy. To też był w sumie fanfic luźno inspirowany legendami o króli Arturze. Była tam nawet czarna Ginewra. Przyznam, że mi się to nawet przyjemnie oglądało i mam do tego serialu sporo nostalgii. Podobny jednak stosunek spotykałem też tutaj na wykopie. Ciekawi mnie, jaka jest różnica między tymi dziełami, szczególnie że książki Tolkiena też miały służyć za swoistą mitologie dla anglików. Czy chodzi o jakiś spadek zaufania po ostatnim wiedźminie czy wrażliwość na czarnoskóre postacie, które zastąpiły białe jakoś wzrosła? Swoją drogą sam raczej bym wolał wierną adaptacje, o czym pisałem wiele razy. Po prostu interesuje mnie ta różnica w podejściu.
#lotr #wladcapierscieni #amazon #serial #amazonprimevideo #merlin #art
Al-3_x - Swoją drogą ciekawi mnie, czemu podobna krytyka nie spadła kilka lat temu na...

źródło: comment_16607972469CflC2q4tZZgVMv1CLDZEq.jpg

Pobierz
  • 6
@Al-3_x: Legendy te są bardzo stare także przez stulecia powstawał ogrom adaptacji, inspiracji książkowych, teatralnych i w ostatnich dziesięcioleciach też filmowych. Ludzie po prostu byli mhhh przyzwyczajeni? LOTR z adaptacji filmowych to ma chyba jedną serię animacji i dwie trylogie Jacksona. Nie jest tego dużo, a o animacji to mało kto już pamięta, więc można powiedzieć, że jedynie trylogia Jacsona jakoś funkcjonuje w świadomości zbiorowej. A, że trylogia był bardzo dobra
@Al-3_x: do tego dochodzi rozgoryczenie, a ostatnio złość po nieustannym torpedowaniu widzów w kinie wciskaniem wszedzie homoseksualistów, murzynów i silnych kobiecych ról już od wielu lat. Wiedzmin w Polsce przełamał barierę i teraz pierscienie władzy zbierając skumulowane bęcki, ale calkowicie zasłużenie. Arogancja i bezczelnosc tworcow jest porażająca. Nawet neuropa na wykopie nie broni tej produkcji, tak jak bronili 1 sezonu wiedzmina.
@Al-3_x: tak, ale nie mam na myśli, że w wiedzminie pojawilo się coś ekstremalnego. Tam po prostu zebralo sie prawie wszystko co jest na siłę wrzucane w filmy dla "równouprawnienia". Zmiany fabularne na gorsze, beznadziejne pomysły twórców, celowe zmiany charakterów postaci aby podkreślać silne kobiece role, upychanie murzynów tam gdzie nie pasują, olewanie i obrażanie fanów, przekupienie Sapkowskiwgo aby chwalil produkcję (co jest do niego nie podobne), ukrywanie tego wszystkiego pod