Wpis z mikrobloga

O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują, sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce. Zwracają wam 100% swoich wpłat i 70% wpłat pracodawcy plus wypracowany zysk tymi pieniędzmi (są w coś inwestowane przez firmę, która zajmuje się pieniędzmi z tych wpłat, w moim wypadku PZU), a podatek pobierany jest tylko z tego zysku (jeżeli strata to oczywiście nie). Ja wypłaciłem przez około 15 miesięcy kwotę 1500 zł a wypłaciłem tyle co na screenie.
I nie piszcie że to się nie opłaca, bo nie opłaca się tylko pracodawcy.
#ppk #finanse #bekazmirkow
Apollowho - O idealny przykład jak Mirki są debilami. Chodzi o ppk. Wszyscy krytykują...

źródło: comment_1660718271mkyH70FyZu40I4Odpb5QOE.jpg

Pobierz
  • 347
sam byłem przeciwny bo na początku nie można było wypłacić z tego kasy (dopiero jak się idzie na emeryturę). Potem weszło, że można wypłacić kiedy się chce


@Apollowho: to się nigdy nie zmieniło, ustawa o PPK od samego początku pozwalała na zwrot środków na takich zasadach, o które wiele osób tu pyta czyli 100%/70%

a pomyślałeś kiedyś, że ktoś może nie chcieć wspierać tego poronionego pomysłu centralnego dopłacania do inwestycji i
  • 0
@Jarasznikos założenie tego jest, żebyś dostał to do emerytury. Skoro chcesz teraz ponosisz pewien koszt/stratę, ale jest to akceptowalne według mnie. Ja bym w tym wypadku nie narzekał bo to tylko 30% tak naprawdę, a pracodawca musi Ci to dopłacać
@Leosiaa: możesz wypłacać kiedy chcesz, to są twoje pieniądze. Jak wypłacisz wcześniej to przepada ci tylko to, co państwo daje.

No ale z drugiej strony trzeba być ch*jem by brać PPK i później wypłacać co powoduje przepalanie 30% wpłat pracodawcy no ale dla większości was pracodawcą to zły krwiopijczy kapitalista, którego przecież nie zaboli te parę złotych.


@markhausen: w sensie trzeba być #!$%@?, żeby sobie zarządzać swoimi pieniędzmi jak się
@Apollowho nie pisałeś w swoim oryginalnym poście nic o tym, że ludzie piszą o tym, że to okradanie pracownika tylko, że krytykują ten pomysł (a powodów ku temu jest wiele).

Nie jest problemem stworzyć rentowny system inwestycyjny jeśli operujesz workiem pieniędzy bez dna, z którego cały czas dorzucasz pieniądze. Takie podejście stawia jakiekolwiek inne fundusze inwestycyjne w kropce, bo nie są one w stanie konkurować z drukarką pieniędzy.

Dodatkowo to, że coś
  • 3
@shavack no to widzisz ja żeby dbać o państwo wybrałem środki wcześniej żeby mi ta wpłata od państwa przepadła (nie wiem gdzie to wraca i mam to gdzieś). Działa teraz, możesz to wypłacać co miesiąc, nikt nie każe czekać do emerytury. Wejdź na znaleziska i znajdziesz o ppkz poczytaj co ludzie piszą. Klasa robotnicza ma wyżej stawiać ideologię od zysku??? Takie coś możesz powiedzieć komuś kto ma hajs na inwestycje, wakacje, szkole,
@Apollowho: no ja sie mialem z tego wypisac, i wydaje mi sie ze nawet zlozylem wniosek, ale jakos sie okazalo ze jednak jestem xD no i jednak jestem zadowolony bo nie zauwazylem tych kilkudziesieciu zlotych mniej a w 6 miesiecy sie pojawilo 2 x tyle na koncie