Wpis z mikrobloga

#retrocomputing #zabawkikepaka #retro Zaczynam się przekonywać do tego, że trzeba "ruszyć" w obieg moje niektóre zabawki którymi już wystarczająco się nacieszyłem a nie chcę by się kurzyły pochowane po kątach ( jakoś tego nie lubię i nie mam miejsca na wystawianie). Na razie to wolne przemyślenia, ale jak ktoś byłby zainteresowany to może się jakoś dogadamy. Nad cenami się jeszcze nie zastanawiałem ale pewnie będą duże ( adekwatne trochę do tego ile ja w to zainwestowałem) ale w zamian są to rzeczy o których mogę coś powiedzieć bo spędziłem nad nimi pewien czas, pewne, przetestowane i odpowiednio doposażone. Wrzucam foty i opisy w komentarzach.
  • 3
@kepak: Laptop Toshiba T1000 - Procesor 80C88, 512 KB RAM, CGA i pojedyncza stacja 3.5 720k - Generalnie trudno znaleźć wolniejszego peceta od tego, z ciekawostek to wbudowany w ROM DOS 2.11 który teoretycznie nie powinien obsługiwać dyskietek 3.5 i dużo softu nie działa bez wczytania nowszego z dyskietki. Laptop jest w stanie bardzo dobrym jak na swój wiek, mimo wielokrotnego otwierania obudowa nie jest popękana ( chyba tylko jednej śrubki
Pobierz
źródło: comment_1660588177WJZzZgds7xxLOKDkpCO6wo.jpg
@kepak: Telefon komórkowy Bosh Cartel - Jest to tak naprawdę Motorola International 1000, jeden z pierwszych telefonów GSM. Jest w dobrym stanie ( widać ryski zwłaszcza na szybce wyświetlacza ale nie są głębokie) generalnie w każdej chwili można włożyć kartę sim i wyjść z nim "na miasto". Naprawdę nie ma dużo telefonów tego typu których dalej można używać. Ma nawet zestaw głośnomówiący. W zestawie z nowym akumulatorem i kablem który mogę
Pobierz
źródło: comment_1660588231XVAu15NFTRGxr19qxy7dL0.jpg
@kepak: Dwie kamery Sharp Viewcam - Widziałem kiedyś taką chyba w serialu "Dwa Światy" więc musiałem dobie taką kupić. Generajnie jak na kamery standardu Video8 to wyglądają obłędnie (porównajcie do kamer SONY). W dodatku elektronika i mechanika w nich po prostu działa i nie miałem żadnego problemu z nimi poza kombinacjami z zasilaniem. A to że kamera video8 działa ok, zarówno mechaniczne jak i elektronicznie jest dziwne. Jedna (niższy model) jest
Pobierz
źródło: comment_1660588278S0mK1yUhs4ZLHfjfhPeKbo.jpg