Wpis z mikrobloga

#homeassistant #tuya #inteligentnydom #smarthome #zigbee #oxt Planuję zakup Tuya oxt do świateł, przełączniki i sciemniacze, mam kilka pytań w związku z tym, może ktoś ma i będzie w stanie pomóc. Docelowo w mieszkaniu będzie HA na Proxmoxie w terminalu HP.
1. Czy moduły mogą być jednocześnie podłączone do wielu koordynatorów? Use case: Bramka tuya zigbee + 'ładna' aplikacja Smart Life do sterowania dla żony oraz Sonoff 3.0 zigbee dongle + zigbee2mqtt + homeassistant dla mnie i automatyzacji. Ew Tuya local na HA, ale jak to wtedy jest z aplikacją w telefonie, wygląda to jakos przyzwoicie?
2. Czy w zwykłym przełączniku Oxt da się zmienic rodzaj przycisku sciennego z bistabilnego na monostabilny bez bramki Tuya, tylko np. przez HA? Zamówiłem kilka rzeczy do prototypowania, ale nie wiem czy muszę mieć tez bramkę Tuya do takich kwestii serwisowych, jeszcze przez sparowaniem z docelowym HA.
3. Ew. rozważam tez Zamel Supla, ale obawiam się, że to jeszcze nie jest gotowe 'na produkcje', rozwija to mały zespół, dość podstawowe funkcjonalności czekają jako issues już od miesięcy na githubie, przykład: ustawienie jasności ściemniacza bez włączenia światła. Jakieś doswiadczenia względem Tuya?
4. Czy ktoś wie kto produkuje OXT? Czy to posiada wymagane certyfikacje na PL/UE, zebynie było problemu z ew. ubezpieczeniem?
  • 2
@Pszmeck: 2. przez zigbee2mqtt da się zmienić typ przełącznika, w ZHA to nie działa. Nie trzeba do tego bramki i softu Tuya

1. A nie lepiej zrobić szanownej żonie jakiś dedykowany dashboad w HA? Opcji jest dużo.

4. To jest brand na chiński twór, jeden z wielu na te konkretne moduły.
@smalu:
1. Tak właśnie zrobię, nie da się mieć obu jednocześnie z tego co ustaliłem.
2. Dzięki za potwierdzenie.
4. Polska dystrybucja i rzekomo certyfikacja jest.