Wpis z mikrobloga

"Jestem taka biedna, z emerytury mi ledwo starcza na leki i jedzenie" - a potem cyk, 200tys. w worku przez okno, bo "policjant kazał" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@WaveCreator: Szczerze mówiąc to uważam, że mieć 200k w jesieni życia to nie jest wcale tak dużo jak się młodym ludziom może wydawać, bo jeśli to ma starczyć na chociaż tylko 10 lat życia to w sumie kokosów nie
@Pantegram: My tu pitu pitu, a na głównej:

Straciła pół miliona złotych. 63-latka zaufała "amerykańskiemu żołnierzowi"

xD

Ale tak, to miałem na myśli - ludzie dziadują chomikując pieniądze "na starość", które zabierają potem do grobu, lub którymi po śmierci rozwalą rodzinę jak się wszyscy zaczną żreć o spadek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mówię, że mają przeżreć oszczędności w miesiąc - ale jak już odłożyli to warto
ale to jak, ten sprzet rolniczy i ziemia to stoi nieuzywane i faktycznie lepiej sprzedac czy maja staly przychod co rok za dzierzawe?


@DryfWiatrowZachodnich: Wiesz co, nie znam zbyt wiele szczegółów bo wbrew temu co mój post może sugerować to im w portfel nie zaglądam, mam tylko strzępki informacji od niebieskiego, a sama z siebie nie dopytuję za bardzo bo mnie to średnio interesuje + nie chcę się wtrącać...

Z tego
Z tego co się orientuję to jeszcze do stosunkowo niedawna coś tam dziubali, ale coraz mniej robią bo im już stan zdrowia na to nie pozwala i np. przez to zrezygnowali z hodowli kur.

+ cala reszta

@Pantegram: a wiesz, to moze wejsc jeszcze sentyment. Jak zyli tam kawal zycia to odsprzedanie czesci tego co maja to troche jak przyznac sie ze zaraz koniec i tak naprawde przewazajaca czesc zycia juz
No i jak oni stoja zdrowotnie? Bo moze po prostu z powodu wieku nie maja sil myslec o zmianiach


@DryfWiatrowZachodnich: Mentalnie OK, fizycznie słabo, bo dziadkowi dokucza reumatyzm... Ale też nie jest tak, że wcześniej byli okazami zdrowia, bo już od wielu lat są otyli. Poza tym mają za płotem syna i wnuka których zawsze mogą poprosić o pomoc w ogarnięciu czegoś, jak sami nie czują się na siłach.