Wpis z mikrobloga

#reddit #odra
Tak czytam sobie reddita. Na r/Europe są dwa posty.
1. O Odrze i rtęci. a w komentarzach mnóstwo polaków się liżę po dupach jaka ta Polska zła, gówniana. Każdy obcokrajowiec coś napisze negatywnego, już się debile zlatują i "tak tak, masz rację polska najgorsza, nasze mięso śmierdzi, robimy jedzenie z chorych krów, przepraszamy, że żyjemy".
2. Post o jakiś pożarach we francji z grafiką, na której pokazali, że Polacy najwięcej strażaków wysłali, i już "Ale i tak rozwaliliśmy odrę" (jakby to miało tutaj znaczenie), "po prostu mamy dużo strażaków", "bo mamy taką kulturę", "po prostu każdy polak chce uciec".

Ta ojkofobia mnie przeraża. Jeszcze #!$%@?, jak to się dzieje tutaj czy innych polskich serwisach. Ale wyłażenie na reddita i brandzlowanie się do tego, jaka to Polska zła na forum publicznym i lizanie dupska każdemu obcemu jak nas obrzuca gównem (czasem słusznie, czasem nie) to to już naprawdę trzeba mieć gwóźdź wbity z mózg.

I potem zdziwienie, że nikt nas nie szanuje. Jak ma nas szanować. Nawet #!$%@?ąc od polityki. Jak jedyny kontakt obcokrajowców z polakami w internecie to jak się samobiczują, przepraszają, że żyją, przytakują każdemu zarzutowi w naszą stronę i obwiniają się o wszystko co złe. To jakiś mega kompleks niższości.

Imo, jak jesteś takim człowiekiem, weź ty się nad sobą zastanów.
Pobierz
źródło: comment_16603833669TIyLwcGKuaLPmtz4A6v4U.jpg
  • 138
@Tywin_Lannister: @Movet: Co jest złego w ojkofobii? Ja mam gdzieś, czy ten kraj będzie miał dobrą czy złą opinię, bo niby czemu miałoby mi zależeć? Bez względu na to, czy Polska będzie prosperować dobrze, czy źle to i tak będzie mi się żyło dobrze, bo w Polska to w sumie tylko moja sypialnia, a kase i tak mam z zachodu. A jak przy okazji mogę sprawić, że zwykłopolak będzie gorzej
@Movet: No nie mam zielonego, chociażby nawet najmniejszego pojęcia dlaczego mamy o sobie takie zdanie a nie inne. Gdyby tylko można znaleźć jakiś wspólny mianownik i rozwikłać tą zagadkę. Ktoś, coś?
@Movet

Odkryłeś że polskie społeczeństwo jest do cna skundlone i nie ma za grosz godności xD. No stary, przecież wystarczy poczytać na wykopie neurope.

@Flypho: Tak, tak. Nełropa ma kompleks zachodu xd Wcale nie jest tak, że największe kompleksy to mają gamonie, którzy byli zmuszeni wyjeżdżać na zachód i poniżać się przed niemcem albo francuzem w gównorobotach, za stawki, po które tamtejsi ludzie nie chcieli się nawet pochylić, dlatego dzisiaj mają
@Movet: Krytyka złych działań rządu jest dobra z kolei przenoszenie wad władzy na cały naród to już wybitny fikołek typowy właśnie dla tej "kosmopolitycznej" części polskiego Internetu. Nie wiem jak duże trzeba mieć kompleksy by wstydzić się swojej narodowości. Patrząc na historię nie mamy na sumieniu syfu dorównującego Niemcom, Francuzom, Włochom czy Brytyjczykom. Nawet w kwestii katastrof zachodnie firmy mają więcej syfu za plecami jak chociażby katastrofa w Bhopalu, wycieki ropy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Movet: Srojkofobia. Ten kraj po prostu nie zasługuje na szacunek. Nadal wybiera sobie populistów który już wielokrotnie "wykazali się" jako rząd, wszystko to za 500 zł miesięcznie, nie potrafi sobie poradzić z wszechobecnym kombinatorstwem, akcje jak choćby ta z Odrą uchodzą na sucho, skłóca się ze wszystkimi innymi krajami i na dokładkę jeszcze wspiera nacjodebili i ich marsze patologii, przepraszam "niepodległości". Nie mam praktycznie żadnego powodu by chwalić ten kraj, a
@Pres: To co wymieniłeś to wina w większości praktyk partii rządzących, PiS od 2015, a wcześniej od 1989, a nie Polski i Polaków - społeczeństwo było utrzymywane w biedzie materialnej przez całe pokolenia (tak że ten żałosny socjał 500+ z miejsca wygrało pisowi wybory), ludzie 1 co zrobili po upadku PRL to skupili się na zapewnieniu sobie normalnych warunków życiowych, a dopiero potem można myśleć co z tą Polską
@suqmadiq2ama: Ale odróżnij słuszne ataki na tragiczne działania rządu od sztucznego przypisywania patologii całemu narodowi. To naprawdę wyraz takiej niewolniczej i uległej mentalności pełnej kompleksów. Ojkofobia niezależnie od państwa jest rakiem, który dzieli społeczeństwo. Podział społeczeństwa tylko pozwala dalej rządzić złej opcji politycznej.


@MLGkunek: A kto odpowiada za to kto rządzi? Polacy jak zawsze niewinni, nie masz w rodzinie pisowców? Żeby coś zmienić to najpierw trzeba się przyznać do błędu