Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Praca to nie tylko pieniądze. Liczy się spełnienie zawodowe, przyjemna atmosfera pracy, koleżanki i koledzy z którymi dobrze się czujesz.


@Phyrexia: Widzisz, haerówko, dla mnie jest dokładnie odwrotna kolejność przy wyborze. Nie pracuję w miejscu, które mi nie odpowiada (patrz atmosfera i inne wymienione przez ciebie "zalety", które są podstawą) a decyduje stawka. I nie, minimalnej nie zarabiałem nigdy.
@localoca: na pewnym poziomie zarobków (np. 100eur/godz vs 110eur/godz) to zaczynają się liczyć takie rzeczy czy się pracuje nad czymś ciekawym czy atmosfera w pracy spoko czy firma postępuje etycznie czy wyzyskuje dzieci itd. Oczywiście przekładanie takich rzeczy na oferty pracy dla korposzczura za 4kPLN na miesiąc jest oderwaniem od rzeczywistości.
@localoca: siedze na linkedin dosyć często ale nigdy nie widziałem takich rozmów, jezeli naśmiewanie się z wymogów co do kasy, to tylko od ludzi z zerowym doświadczeniem. Nie pracuje w hr ale czesto dostaje cv gdzie młodziaki po studiach nie potrafią zdania sklecic czy właśnie cv poprawnie przygotować, a domagają się 5 netto na start xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@localoca: Na niektórych stanowiskach nie motywują pieniądze bo w każdej firmie zaproponują porządną stawkę. Musisz przestać operować w kategoriach "wypłata w okolicach najniższej krajowej" i aplikować tę mentalność do wysoko płatnych stanowisk, bo system tak nie działa.

@Phyrexia: W ogóle nie dziwi mnie to, że head HR z wykopu napisała takie, odklejone głupoty.

Najważniejsza w pracy jest kasa i z wami każdy próbuje tu walczyć jak przy próbie zmiany firmy
@localoca: #!$%@? o Szopenie. Tak to mogą myśleć jacyś naukowcy, kadra akademicka, gdzie rzeczywiscie osiągnięcie czegoś w danym obszarze wiąże się z posunięciem jakiejś dziedziny do przodu, z uzyskaniem stanowiska wybitnego specjalisty w jakimś temacie, z wyrobieniem nazwiska, z zostaniem autorytetem od czegoś itp. itd. Tymczasem współczesny światek korpoklonów skopiował sobie ten sposób myślenia i imituje go na swoim gruncie, który tak naprawdę sprowadza się do nabicia kabzy tym, którzy siedzą
@localoca: HR-ówki wierzą że do garnka włożysz dume z pracy w firmie będącej liderem na rynku. Za gaz zapłacisz dumą z bycia w młodym dynamicznym zespole. A za czynsz zapłacisz kartą multisport.


@LegendarnyOdkurzacz: To nieprawda, one dobrze wiedzą że są tylko po to żeby zamisast hajsu sprzedać #!$%@?. To nie jest łatwa praca bycie propgandzistą januszeksu, najbardziej cierpią rekrutywki spawaczy i innych zawodów specjalistycznych gdzie po drugiej stronie słuchawki stoi
wole jednak czerpać przyjemność z życia ( ͡º ͜ʖ͡º)


@magiol: Odnoszę odwrotne wrażenie. Jeśli traktujesz pracę jako przykrą konieczność, a jedyną jej wartością dla Ciebie są pieniądze, czy faktycznie czerpiesz przyjemność z życia a może czerpiesz przyjemność tylko poza pracą, która jest nieprzyjemna? Let that sink in.

@Phyrexia: Najważniejsza zasada to nie ćpaj towaru którym handlujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)