Wpis z mikrobloga

Ale mnie śmieszą te rozmowy na Linkedinie hrów o tym, ze jak pracownik jako motywacje do pracy podaje pieniądze/rodzinę, to jest bezczelny i nic z niego nie będzie xD Oczywiście lepiej jak kłamie, ze motywuje go to, co firma sobie spisała w zakładce "wizja" na stronie. #pracbaza #hr #bekazhr
  • 96
  • Odpowiedz
  • 0
@suqmadiq2ama ale czemu wy postrzegacie moją wypowiedź jako przykrą konieczność, nigdzie tak nie napisałem, napisałem jedynie że chodzę do pracy po to by zarabiać pieniądze i to one są moją motywacją w pracy bo dzięki nim spełniam się w życiu po za pracą.
  • Odpowiedz
aplikować tę mentalność do wysoko płatnych stanowisk,


@Phyrexia:
aplikować
1. «odbywać aplikację – praktykę»
2. «stosować lub podawać lek albo kosmetyk; też: zalecać go lub przepisywać»
3. «narzucać coś komuś, stosować coś wobec kogoś»
4. «naszywać aplikacje»

W jakim kontekście zostało użyte słowo "aplikować" w cytowanym bełkocie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Phyrexia: pracowac dla idei albo atmosfery może właściciel firmy, on dostaje benefity inne niż pieniądze lub pieniadze nie wprost (np wartość firmy)

dla pracownika który o ile nie dostaje udziałów w firmie liczy się tylko i wyłącznie hajs. a jak mówi że atmosfera znaczy, że hajs mu się zgadza.

ja jestem zdziwiony ze ktoś kto się nazywa specjalista od human resources w ogóle może pomyśleć, że ktoś chce pracować bo firma
  • Odpowiedz
@localoca jeżeli pomimo kompetencji, nie dostajesz pracy bo HRówa się oburzyła, że jako powód podajesz pieniądze, a ambicje sobie spełniasz po godzinach pracy to wiedz, że właśnie ominąłeś kule.
  • Odpowiedz
@localoca a wiesz o tym, że wszyscy wiedzą że idzie się po pieniądze do pracy i to jest oczywiste. Pytanie to ma inne cele.
Poza tym pieniądze nie motywują do pracy. Motywuje chęć zarabiania większych pieniędzy(awanse/ rozwój) lub utrata źródła dochodu(duże bezrobocie). Stabiline, dobrze płatne stanowisko szybko traci status motywacyjny, bo uznajemy po czasie to coś standardowego i już się nie chce dawać więcej od siebie, być bardziej kreatywny itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@testowyandrzej: nom, dokładnie.
Jest trochę racji w tym, że kasa nie powinna być jedyną motywacją ale jednocześnie #!$%@? w korpo na jakimś szeregowym stanowisku (nawet specjalistycznym czy kierowniczym) i oczekiwanie, że jako trybik w maszynie będzie się nie wiadomo jakie wielce spełnienie i satysfakcję z tego czerpać. Zabawne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

HRy głównie czego dopięły, to że ludzie im teraz mówią to co chcą usłyszeć, a
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Pomijając już fakt, że taka osoba bardzo szybko może zostać podkupiona ofertą konkurencji
@Phyrexia:
Ej ja znam rozwiązanie tego problemu - wystarczy pracownikowi płacić tyle, żeby ciężko mu było znaleźć firmę, która zaoferuje więcej ( )
To może być szokujące, ale naprawdę działa XD

Wiem, bo tak też jest w moim przypadku - firma w której jestem zatrudniony płaci najwięcej w okolicy i nikt pracowników nie
  • Odpowiedz