Wpis z mikrobloga

Ale mnie śmieszą te rozmowy na Linkedinie hrów o tym, ze jak pracownik jako motywacje do pracy podaje pieniądze/rodzinę, to jest bezczelny i nic z niego nie będzie xD Oczywiście lepiej jak kłamie, ze motywuje go to, co firma sobie spisała w zakładce "wizja" na stronie. #pracbaza #hr #bekazhr
  • 96
  • Odpowiedz
HaeRki nie są głupie.


@monilea: tylko bardzo.

Konkretne osoby bywają niegłupie, owszem. Ale jako ogół, jako społeczność - trudno o większe skupisko głupoty, bezużyteczności i życia w swoim świecie.
  • Odpowiedz
Ja pierwsze co robię jak dostaje ofertę to pytam o widełki, jak nie mogą podać to piszę wprost że nie marnuję czasu na takie oferty. Jak kasa się zgadza to dopiero pytam o szczegóły. Pracuje na zdalnym więc w dupie mam owocowe czwartki, ktoś płaci wiecej to zmieniam robotę
  • Odpowiedz
  • 1
@sketel @sasik520 @tomtom666
Gdyby moja stara miała koła, to by była rowerem. Możecie wymyślać niestworzone scenariusze.

Dając dupy pewnie też byście więcej zarobili, niż w obecnej pracy, więc na co czekacie? Przecież kasa jest najważniejsza.

Moja firma wie, że by przyciągać najlepsze talenty, musi być konkurencyjna wybagrodzeniu, więc do sytuacji o której wspominacie po prostu nie dojdzie.
  • Odpowiedz
@narwi: no ale o tym mówimy, jakby nie była konkurencyjna w wynagrodzeniu, to cała reszta przestałaby się liczyć.

Zniżając się do poziomu który przyjąłeś, na zasiłku w ogóle nie trzeba nic robić i można cały czas poświęcić dla siebie, na co czekasz? Przecież kasa w ogóle się nie liczy.
  • Odpowiedz
@narwi: prosta sytuacja:

Programista rust (tu się najlepiej orientuje w zarobkach) w polskiej firmie zarobi ok. 15k na rękę. 25k będzie z grubsza sufitem nie do przebicia.

Pracując dla firmy ze Stanów, zarobi ok 25 - 45k na rękę ($100-150k rocznie przed podatkami)

Sprzedając się za shitcoiny, wyjdzie 40-60k na rękę. I do tego wynagrodzenia mało która firma będzie chętna wyrównać (znajdziesz jakieś przypadki, ale jak to w dyskusjach tego typu,
  • Odpowiedz
  • 1
@tomtom666
Przeczytaj jeszcze raz moje wpisy i wytłumacz mi gdzie się z tobą nie zgadzam w tej kwestii, bo mi próbujesz wmówić, że prezentuje jakiś wyimaginowany przez ciebie światopogląd

@sasik520

No i właśnie dlatego napisałem o pomidorowej. Jeden będzie hepi przy 10k w Polsce przy fajnej atmosferze, a ktoś inny się będzie tylko pukać w głowę na samą myśl. Siedzę w inżynierii w UK i też mógłbym się szarpać o lepsze zarobki
  • Odpowiedz
@narwi: ojej, sprowadzasz wszystko do swojego, specyficznego przypadku, a nie o tym rozmawiamy...

Większość tu pisze o polskich żałosnych haerach w firmach programistycznych. I o porównywalnych ofertach za większe pieniądze i oburzaniu się, że mając do wyboru świetne warunki w obecnej pracy vs świetne warunki w nowej pracy + xy% więcej (xy zależne od człowieka), wybierają nowa pracę, a nie zostają dla idei w starej.

(I pisze to ja, który od
  • Odpowiedz
Dając dupy pewnie też byście więcej zarobili, niż w obecnej pracy, więc na co czekacie? Przecież kasa jest najważniejsza.


@narwi: tak btw. to bardzo odważne stwierdzenie. Internet mówi, że męska prostytutkami może zarobić do 30k miesięcznie - w szarej strefie, z nockami, pewno coś z tej kwoty bierze jakiś alfons. W dodatku z moim wzrostem i wyglądem mógłbym tylko o takiej kwocie pomarzyć. Zupełnie nieprzekonującą ofertą.

No i to jednak wątpliwe
  • Odpowiedz
  • 1
@sasik520

" ojej, sprowadzasz wszystko do swojego, specyficznego przypadku, a nie o tym rozmawiamy..."

W pierwszym komentarzu od samego początku zaznaczyłem, ze to moje doswiadczenia i to jak widzę sens w tym co piszą HRy w swoim konkretnym przypadku. Jeśli sobie rozmawiacie o czymś innym, to bylo moj komentarz olac, a nie zaczynac licytacje za ile bym poszedł gdzies indziej.

Btw. Chyba nikt prócz ciebie nie wspomnial o it/programowaniu, wiec nie wiem
  • Odpowiedz
W pierwszym komentarzu od samego początku zaznaczyłem, ze to moje doswiadczenia i to jak widzę sens w tym co piszą HRy w swoim konkretnym przypadku


@narwi: masz rację, przepraszam.

nie wiem skad przeswiadczenie, ze watek jest wlasnie o tym.


@narwi bo w it jest tego hru bardzo dużo, ma o sobie o wiele za wysokie mniemanie i jest fatalnej, ale to fatalnej, wręcz żałosnej jakości, do tego stopnia, że ciężko zrozumieć,
  • Odpowiedz
@uryziel dokładnie - jest to oczywiste. Nawet mi by się skojarzyło, że taka osoba będzie trudna we współpracy po takiej odpowiedzi.

Dodałbym też że nie do końca też tylko i wyłącznie kasa jest ważna. Łatwo o niej pisać, ale jak środowisko jest toksyczne, to wielu by uciekło z takiej pracy.
  • Odpowiedz