Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak oswoić umierające dziecko ze śmiercią?
Z płaczem, ale przechodząc do konketów: moja 8-letnia córka ma złośliwy nowotwór mózgu w niemalże ostatnim stadium rozwoju. Lekarz daje jej maksymalnie około 3 miesięcy życia i powiedział, że postarają się zrobić to co mogą, żeby żyła jeszcze więcej, ale nie mogą gwarantować 100%. Staram się wraz z żoną spędzać każdą chwilę z córką, ale nie wiemy jak z nią porozmawiać, że niedługo będzie musiała się z nami pożegnać. Smuci mnie to podwójnie, bo pomimo tego, że jest już mocno osłabiona to za każdym razem się uśmiecha, rozmawia, smieje się z nami. Za każdym razem jak muszę odejść od jej łóżka to płaczę, bo nie wiem jak razem z żoną porozmawiać z nią na ten temat. Nie chcę, żeby nie byla szczęśliwa. Nie chcę podczas jej uśmiechu mówić jej, że "niedługo umrze", byłoby to okrutne i czułbym się z tym bardzo bardzo źle.... A może jej tego nie mówić? Nie wiem już nic...
Ktoś ma jakieś pomysły jak moznaby to załatwić?

#choroba #medycyna #psychologia #wychowaniedzieci #dzieci

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62f4f54251d67e17434a2263
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 84
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AnonimoweMirkoWyznania: kiedyś, wydaje mi się, że na wykopie widziałam krótki film albo artykuł na ten temat. Dotyczył bodajże jakiegoś stowarzyszenia albo hospicjum dla dzieci. Gościu, który tam pracował, albo to był lekarz albo zakonnik nawet, mówił, że to ważne żeby z dzieckiem o tym rozmawiać, żeby ono się nie bało, żeby wiedziało, co się dzieje i żeby było świadome, że nie jest samo. Postaram się znaleźć ten artykuł i wrzucę go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: warto się skonsultować z psychologiem który ma doświadczenie z pacjentami onkologicznymi. W szpitalu powinien być taki psycholog. Możesz też w hospicjum spróbować. Samemu iść i pogadać z takim praktykiem.
Trzymajcie się razem :)
@AnonimoweMirkoWyznania: Hej miras, inni już napisali wiele w tej kwestii i sugerowałbym się sensownymi odpowiedziami innych wykopków. Chciałbym tylko dodać, że warto by było zapisać się wraz z partnerką na jakieś kontrolne sesje do terapeuty żeby "zdrowo" przeżyć całą sytuację. Mogę się tylko domyślać co czujesz, ale w obliczu takiej tragedii zadbaj o wasze zdrowie psychiczne, bo to na pewno jest wyniszczające w dłuższej perspektywie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lebort: i co ma do tego wiek? Jak nie masz jakichkolwiek argumentów na to co napisałem, to się nie wypowiadaj.

@mojaprawdajestmojsza

są dwie opcje:

1. Sam napisałeś tego anon wysrywa i sam sobie odpisujesz

Mam lepsze rzeczy do roboty niż wymyślanie takich bzdur. Nie twierdzę, że post jest autentyczny, jak masz wątpliwości, to pisz do OP'a, bo ja autorem tego tekstu nie jestem.

2. Mówisz ojcu, któremu umiera dziecko że jest