Wpis z mikrobloga

Np w Beskidzie niskim masz miejsca gdzie w promieniu 4km nic nie ma. Wydaje mi się że ciężko to będzie przebić. Polska jednak gęsto zabudowana.
Zastanawiałem się, czy da się to zrobić metodą ilościową ;)


@nalej_mi_zupy: zastanów się, jakie dane byś do tego potrzebował. Spróbuj je sobie wyobrazić i opisać...

Jedyne co mi na myśl teraz przychodzi, to "pikselizacja" całego terytorium Polski i nadanie każdemu pikselowi (współrzędnym, co 1 m na przykład) wartości typu dom, droga, woda etc. I wtedy możesz na te dane narzucić algorytm, który taki punkt znajdzie. Ale nie można zapominać o wysokości,
@nalej_mi_zupy: Na pewno da się to zrobić wykorzystując Google Maps Api, ale tutaj już trzeba mieć odrobinę wiedzy z programowania i tego API.
Z takich metod chałupniczych, to AdBuster kiedyś tego próbował w Wielkopolsce za pomocą szklanki, ale nie wiem o jaką precyzję Ci chodzi.
paramyksowiroza - @nalejmizupy: Na pewno da się to zrobić wykorzystując Google Maps A...
@paramyksowiroza: Obejrzałem. Fajne. Tylko AdBuster szukał tutaj szklanką, a ja glowkuję nad jakąś metodą liczbową, zeby takich miejsc moc szukać wszędzie i z różnymi parametrami.

Masz pomysł konkretny na użycie Google Maps API? Korzystalem z niego pare@razy w zyciu ale tylko w jakichs prostych skryptach. Na rezie widze tylko wariację propozycji @Nieszkodnik: zeby podzielic kraj na kwadraty (chyba nawet google juz kraj podzielił kiedys) i dla kazdego liczyc odleglosc do