Wpis z mikrobloga

Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupić rodzicom 3.5t ekogroszku z PGG na swoje dane, rodzice biedni nie są (tata pracuje za granicą, niedawno młodemu kupili moto za 6k a ma 15lat) a auto mam zarejestrowane na tatę bo OC tanie.
Ubezpieczenie wychodzi wiec zażartowałem że w ramach ostatnich urodzin i jako podziękowanie za kupno węgla mogliby mi opłacić to ubezpieczenie, mama stwierdziła że chyba mnie „coś boli”, poczułem się jakby mi ktoś w twarz napluł, bo Ja ślęczę przy tym kompie od maja a oni nawet dziękuje nie powiedzieli. Mam plan żeby ten węgiel sprzedać dalej po prostu, Ja mieszkam w bloku wiec opał mi nie potrzebny a oni może by nabrali do mnie trochę szacunku, jedynie co to mi babci szkoda bo ona niczego nie zawiniła a też tam mieszka.
#rodzina #logikarozowychpaskow #pytanie #gownowpis
maikeleleq - Co byście zrobili na moim miejscu?
Prolog jest taki że udało mi się kupi...

źródło: comment_1660111690kLaCjhIMiA0JPrVLveDyZh.jpg

Pobierz
  • 296
  • Odpowiedz
@LoginWykopowyPP: Oni płacili lecz nie jest problemem aby kase za kupno im oddać, faktury są na mnie
@stanleyek: Jakbym wiedział że ich na to nie stać to bym nie proponował bo to ubezpieczenie było bardziej pół żartem a znów wyszło że mama to dusigrosz i własnemu dziecku żałuje
  • Odpowiedz
@maikeleleq: Twoja matka ma odzywki jak Karyna pod blokiem. Skoro uznaje informację o sprzedaży TWOJEGO węgla jako groźbę wymierzoną w nią, to ona już ten węgiel mentalnie zawłaszczyła, bo jej się należy.
Moja rada: Odetnij się od nich.
  • Odpowiedz
proponował bo to ubezpieczenie było bardziej pół żartem


@maikeleleq: xDDD na czym polegał ten cały "pół żart"? Że sobie zażartowałeś hehe, oni nie podłapali więc na złość sprzedasz węgiel za który oni zapłacili? Miej ty resztki honoru i zachowaj się jak facet, zostaw im ten węgiel i więcej nie pomagaj. Żałosne jest domaganie się pieniędzy za coś, co początkowo zgodziłeś się zrobić za darmo. Brzmisz jak typowy roszczeniowy dzieciak, jakbym miał
  • Odpowiedz
  • 53
@LoginWykopowyPP: @guest: Udało mi się im ogarnąć 3.5t węgla za 4 tysiące, w skupie musieliby zapłacić z 11 tysięcy, nadal uważasz że Ja jestem zły gdy od nich nawet nie usłyszałem „dziękuje”? Na dodatek twierdzą że „muszę” kupić jeszcze 1.5t
@kefas_safek: Oczywiście jestem roszczeniowy, oni mogą rozliczać się ze mną jak z obcym dorosłym ale gdy Ja tak robię to już jestem najgorszy, a napisałem wyżej ze to co
  • Odpowiedz
Oczywiście jestem roszczeniowy, oni mogą rozliczać się ze mną jak z obcym dorosłym ale gdy Ja tak robię to już jestem najgorszy, a napisałem wyżej ze to co zapłacili za węgiel bym im oddał a nie wzial wszystko dla siebie


@maikeleleq: czyli jesteś gotów oddać auto, które jest przecież na tatę i wyrównać całe zaoszczędzone OC? Parę kafli by było. Jesteś takimi zagrywkami serio niepoważny i teraz to delikatnie nazywam. Rozliczaj
  • Odpowiedz
@maikeleleq: A ja Ciebie rozumiem, co prawda cała sytuacja trochę słabo wyszła, ale tragiczne jest WYMAGANIE od dorosłego człowieka zrobienie czegoś bez żadnej wdzięczności w postaci słowa "dziękuję".
Z wiadomości wynika, że z tatą dogadałeś, że opłacą Ci OC, problem tu jest z matką. A ojciec nie ma własnej kasy, że musisz z matką ustalać?
  • Odpowiedz
@MieszamKaweOlowkiem to chyba on jest #!$%@?.

Po 1. Za przysługę oczekuje czegoś w zamian. Po 2. To nie on zaplacil za węgiel tylko rodzice.

Juz raz takiego typa w życiu poznałem co przysługę mógł zrobić ale wracał za parę chwil że teraz ja mu MUSZĘ się odwdzięczyć. Debil i tyle. Należy się odciąć od takich ludzi. Jesli ją bym miał takiego syna to dawno bym go wydziedziczył xD
  • Odpowiedz
A ja Ciebie rozumiem, co prawda cała sytuacja trochę słabo wyszła, ale tragiczne jest WYMAGANIE od dorosłego człowieka zrobienie czegoś bez żadnej wdzięczności w postaci słowa "dziękuję".


@Cyk_dwujeczka: jeszcze słabsze jest spełnianie takich próśb i po fakcie oczekiwania za to zapłaty i szantaż. I to jeszcze w najbliższej rodzinie. W sumie można powiedzieć, że OP stworzył cały problem sam - od zgody na tę pomoc, po wymaganie opłacenia OC. A wiesz
  • Odpowiedz
Jesli ją bym miał takiego syna to dawno bym go wydziedziczył xD


@Mr_Rolex: ale zobacz po odpowiedziach w tym wątku ile osób potencjalnie ma podobne poglądy do OPa. Kurde, jak nie było internetu to takich toksycznych ludzi wydawało się, że jest dużo mniej...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@maikeleleq: syn pirania XD prawdziwy polak, jakby czasem rodzice mieli coś zyskać to musisz mieć od tego procent? Nie ogarniam takich ludzi - swoim kupiłem w pgg 5 ton i spędziłem 3 tygodnie na tym bo to RODZICE, a nie obcy ludzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do wdzięczności to po czasie okazało się że kupili mi 4 bilety do parku rozrywki za 500pln bo im
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 27
@maikeleleq: problemy w komunikacji macie nie od dziś, com?
Rodzicom się pomaga bezinteresownie, chyba że są #!$%@?. To wtedy nie pomaga się wcale.

No i załatwianie takich rzeczy smsami, lol.
  • Odpowiedz