Wpis z mikrobloga

Mam pytanie bo może ktoś ma pomysł dlaczego występuje mały problem z farmą.
Kolega zrobił farmę utopców.
Działa dobrze ale z jakiegoś powodu pojawiają się za farmą zombi.
Utopce trafią tam gdzie trzeba ale zombi z jego powodu wyrzuca za farmę (tam gdzie jest rusztowanie) i nie ma tam żadnego portalu z którego mogły wyjść.

Ma ktoś pomysł co poszło nie tak?


#minecraft
cielak44 - Mam pytanie bo może ktoś ma pomysł dlaczego występuje mały problem z farmą...

źródło: comment_16600912251S2WQUmyap692m5iUFdcVQ.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cielak44: To jest zwykły Zombie.
Zobacz sobie swojego screena, tam masz różowego moba z dodatkiem szarego.
Czyli to co Ci pokazałem.

Pokazujesz mi teraz 2 rożne moby
  • Odpowiedz
@MePix: A co mnie piglin który wychodzi z portalu? One wychodzą randomowo i to wiem.
Farma utopców teleportuje do piekła. W piekle wszystko jest obudowane i jedyne co trzeba to je zabić.
Ale z jakiegoś powoduje za farmą w piekle pojawiają się zombi.
Teraz rozumiesz?
  • Odpowiedz
@cielak44: Nie do końca rozumiem w czym jest problem, czy mógłbyś jeszcze raz wytłumaczyć o co chodzi?

Jeśli chodzi o klocek gdzie masz rusztowanie (chodzi o sam szczyt farmy, no nie?) To może masz tam ciemno, przez co zombie pojawia się naturalnie (albo utopiec przemienia się z powrotem w zombie).

Mechanika jest taka, że po 30s poza woda utopce zmieniają się w zombie. Jeśli nie ubijasz potworów na bieżąco takie
  • Odpowiedz
@Thome: Chodzi mi o rusztowanie w piekle. Screen czwarty.
Farma na zewnątrz jest dobrze oświetlona i jedyne co może się tam pojawić to utopce w wodzie.Utpoce spawnuje się w tej kolumnie wodnej,idą na dno a na koniec prąd wodny spycha je do portalu. Cała filozofią
Portal jest postawiony nad wodą więc moby spoza farmy nie mogę tam wejść.
Tym czasem w netherze portal wyrzuca wszystkie utopce do expiarki (screen trzeci).
  • Odpowiedz
@cielak44: zombie Jak dostają obrażenia mogą zaryczeć aby wezwać posiłki, i tym samym zrespić zombie poza klatką, zombie pigmany tak samo, więc prawdopodobnie tak samo jest z utopcami i tymi suchymi.

Jeśli nie macie zrobionej farmy na onehit kilka to tak się będzie dziać. Albo musicie oświetlić cały obszar respu w netherze (nie pamiętam czy pomoże, ale raczej powinno), albo w inny sposób zablokować resp w netherze (milion slabów, pressure
  • Odpowiedz