Wpis z mikrobloga

via Rowerowy Równik Skrypt
  • 53
666 753 + 205 = 666 958

Długodystansowiec ze mnie kiepski, no ale z jedno #200km w roku wypadałoby zrobić. Cele trasy Święte Miejsce - Przasnyska Strefa Gospodarcza. To dwie oddzielne miejscówki jak coś ( ͡º ͜ʖ͡º) Święte Miejsce to wioska, w której według legendy objawiła się Matka Boska na drzewie lipowym. Na pamiątkę tamtych zdarzeń pobudowano kaplicę, później kościół w tym miejscu stał się ważnym ośrodkiem kultu i pielgrzymek.

A Przasnyska Strefa Gospodarcza, ot dobry cel na nabijanie łatwych kilometrów, bo samych zakładów to tam jeszcze mało, jest za to dużo nowy asfaltowych dróg, z zerowym ruchem. Jest też lądowisko Politechniki Warszawskiej, testują tu i badają tematy związane z lotnictwem, bezzałogowcami itp.

Druga część trasy to już spore nudy, tereny nieciekawe nawet jak na mazowieckie standardy. Więc żeby nie musieć tak często tu jeździć, odbiłem odhaczyć zagubionego polnego kwadracika. A charakter tych terenów najlepiej oddaje artykuł z 1902 roku, który był na tablicy w tym Świętym Miejscu. "opuszczamy Przasnysz... Trudno sobie wyobrazić drogę gorszą niż nasza, szosa bowiem kończy się w mieście i mamy przed sobą niezmierzone piaski - istne morze dziadowskie. Rzadko zdarzy się krajobraz, który byłby rzeczywiście niepiękny, a jednak o okolicy Przasnysza śmiało to można powiedzieć" XDD

#kwadraty
Max square: 53x53
Max cluster: 4369 (+9)
Total tiles: 10869 (+27)

#rowerowyrownik #gravel #100km #200km

Skrypt | Statystyki
Pobierz SnikerS89 - 666 753 + 205 = 666 958

Długodystansowiec ze mnie kiepski, no ale z je...
źródło: comment_1660045080JTuPlhxSivtHnnhkMV9ftE.jpg
  • 8
A charakter tych terenów najlepiej oddaje artykuł z 1902 roku, który był na tablicy w tym Świętym Miejscu. "opuszczamy Przasnysz... Trudno sobie wyobrazić drogę gorszą niż nasza, szosa bowiem kończy się w mieście i mamy przed sobą niezmierzone piaski - istne morze dziadowskie. Rzadko zdarzy się krajobraz, który byłby rzeczywiście niepiękny, a jednak o okolicy Przasnysza śmiało to można powiedzieć" XDD
Pobierz SnikerS89 - > A charakter tych terenów najlepiej oddaje artykuł z 1902 roku, który by...
źródło: comment_16600452501nZEpZDnhJVo29vv3AdlOw.jpg
@Drzamich: Tak, błędnie założyłeś, że mieszkam w Warszawie :) Do Ożarowa mam spoko połączenie kolejowe, żeby się wywieść na drugą stronę Warszawy i wrócić tam slalomem zwiedzając po drodze. Na południe od Warszawy trochę mam zaległości, no ale każda moja trasa zawiera nowe rejony do odkrycia, więc przyjdzie czas mocniej i tam objechać.