Wpis z mikrobloga

Kurła, ci lokalni ISP #swiatlowod to mają ujowe warunki. Robią swoją sieć i nie dość że nie można sobie wybrać innego operatora to jeszcze żadnego urządzenia do wyboru. O ONT nie wspominając.
A poza tym to nie mam pojęcia jakie są dane do logowania na routerze, bo ani w papierach ani na routerze nie ma xD

#zalesie #siecikomputerowe
  • 14
Robią swoją sieć i nie dość że nie można sobie wybrać innego operatora to jeszcze żadnego urządzenia do wyboru. O ONT nie wspominając.


@pesymistyk: Nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek operator czy provider miał ONT i routery do wyboru, bo niby po co? U lokalnych dostawców zwykle dostajesz ont, a router stawiasz własny, to należy traktować w kategorii zalety, bo nie jesteś ograniczony tym, co daje ci dostawca nie musisz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sphinxxx:

U lokalnych dostawców zwykle dostajesz ont

U mnie akurat nie było takiej opcji

Nie spotkałem się z tym, żeby jakikolwiek operator czy provider miał ONT i routery do wyboru


z tego co patrzyłem kiedyś na ofertę Orange to można sobie wziąć ONT, z tym że funboxa i tak trzeba wziąć nawet jeśli się go nie używa
@pesymistyk: Pierwszy raz na oczy to widzę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zadzwoń do Cyberbajta bo widać, że oni to sprzedają, może ktoś Ci podpowie jak na to się logować, jakie są domyślne ustawienia, jakaś instrukcja obsługi etc.

Chyba, że twój dostawca zablokował dostęp dla użytkownika/zmienił hasło.

Sprawdzałeś czy w umowie nie ma żadnych danych logowania ?
@pesymistyk: No ty chyba jesteś niepowazny. Dlaczego operator który buduje coś za swoje pieniądze ma oddawać swoją sieć innemu operatorowi? ONT nie zmienisz ponieważ to jest urządzenie demarkacyjne pomiędzy infrastrukturą operatora a twoją.

Jaki model Evotecha masz ? - Dystrybutorem jest S3tech z Opola a nie Cyberbajt.

Generalne urzadzenia w technologii GPON konfigurowane są przez OMCI i nie ma możliwości zmiany konfiguracji przez klienta końcowego - podobnie jak zmiana konfiguracji w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dlaczego operator który buduje coś za swoje pieniądze ma oddawać swoją sieć innemu operatorowi?


@brokenik: na budowę sieci kasę dostali z unii, tak przynajmniej pisali w lokalnej gazecie.

Chyba że jest jeszcze jakiś inny ISP i tamci jeszcze nie zrobili sieci xD
@pesymistyk: @mutencath: myslałem, że masz na mysli wybór więcej, niż jednego modelu. Orange faktycznie daje możliwość wyboru ONT/CPE i chyba niekoniecznie trzeba brać funboxa, skoro jego dzierżawa jest oddzielną pozycją do zapłaty.

Co do tego evotecha - ustaw go w tryb bridge, a za nim postaw coś, co będziesz mógł bez problemu konfigurować ;p