Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki skoro programowanie jest takie trudne, wymaga ciężkiej pracy i pasji i wgl trzeba być pasjonatem od przedszkola to jakim cudem tak wiele różowych przebranżawia się z jakiś gówn0kieruków na jakieś frontendy albo UX/UI designery? Sam dodam od siebie, że różowych z jakimiś zainteresowaniami/hobby które poznałem w życiu mogę policzyć na palcach jednej ręki a tu jeszcze dochodzi ciężka praca i szkolenie się po godzinach przez jakiś rok, dwa zanim znajdą pracę + w trakcie pracy non stop nauka żeby nie wypaść z obiegu i być dobrym programistą. Ja wiem, że frontend to nie programowanie hehe #pdk ale ogólnie widzę nagle sporo różowych w IT dosłownie znikąd.

#programowanie #naukaprogramowania #it #frontend #ux #ui #design #javascript #udemy #programista15k #programista #java #python #bootcamp #praca #backend #webdev #react

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62efea84cdd8d55ea642322f
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki skoro programowanie jest taki...
źródło: comment_16599011450msRffvbNCGUrNdU6LfIBV.jpg
  • 34
@AnonimoweMirkoWyznania: UI/UX jedyne co ma z programowaniem to ewentualnie html, css, wiedza na temat kolorów czy coś. A samo IT nie jest takie kolorowe, dużo osób po kilku latach wypala się pomimo hajsu, często doświadczeni programiści z wiedzą nie chcą już programować, a zarządzać ludźmi, isć w menadzerke. Oczywiście to tylko moje obserwacje, wieć mogę sie mylic ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Widac masz srednie pojecie o temacie. Kobiet w IT jest troche ale glownie sa one w dzialach niezwiazanych z programowaniem ( chociaz tu tez ich troche jest ). Zwyczajnie kobiety maja inne mozliwosci na rozwoj z ktorymi bycie dronem przepisujacym kod albo kopiujacym go z neta ( a wszyscy wiemy ze na kazdego programiste 15k takich dronow przypada cala masa robiacych za slaby hajs ) wypada slabo.

Zobacz ile masz
@AnonimoweMirkoWyznania: Bo taki proces jak przyciaganie do zawodow/hobby to norma ? Jak nie znasz nikogo w branzy XYZ to twoj prog wejscia jest zdecydowanie wiekszy. Jak masz tam sporo znajomych to gigantycznie spada. Dalej to juz jest czysta logika.

Nie zaklada to ludzi ktorzy bez kontaktow w jakies srodowisko wchodza - bo tacy sa. Tylko ze programowanie nie jest skomplikowane np to sie od kolezanki fryzjerki ktora sie na programowaniu zna
jakim cudem tak wiele różowych przebranżawia się z jakiś gówn0kieruków na jakieś frontendy albo UX/UI designery?


@AnonimoweMirkoWyznania: bo nie wymaga pasji od przedszkola tylko predyspozycji i gotowości do ciągłego doszkalania się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: Kobiety i mężczyźni niczym się nie różnią jeżeli chodzi o pracę w IT. Kobiet jest (ale nadal za mało) i moim zdaniem wynika to z wielu rzeczy. Z wychowania (dziewczynką często się powtarza, że matma czy fizyka nie dla nich; na szczęście się to zmienia), z tego, że faceci częściej wolą bawić się technologią i pewnie jeszcze kilku powodów.