Wpis z mikrobloga

Pracuje normalnie podczas Sprintów, zazwyczaj jak pushowalem brancha to dopiero jak robiłem PR, ewentualnie nieraz #!$%@? i zaznaczam na Draft.

Ostatnio mój manager techniczny każe mi i całemu mojemu zespołowi pushować branche codziennie pod koniec dnia. Dostrzegłem że robi to po to by codziennie przeglądać nasz kod i monitorować postęp prac. Tylko sytuacja zaszła za daleko w mojej ocenie bo zaczyna to podchodzić pod micromanagement chyba. Nie wiem sam.

Jak nie #!$%@? mojego brancha dłużej niż dwa dni (coś większego na przykład robię) to manager do mnie pisze na priv bym wypushował brancha. Czuje wtedy że chce mnie skontrolować. Ostatnio np. zdarzyła mi się sytuacja że jeszcze nie skończyłem PR, trochę mi się przeciągało i on patrząc po commitach dzwonił do mnie i pytał co się dzieje że mam aż 60 commitow i że sytuacja wymyka mi się chyba spod kontroli.

Co w ogóle o tym wszystkim myślicie?

#java #programowanie #pracbaza #pracait #korposwiat
  • 31
@bootcamp_java_developer: bierzesz za godziny które spędziłeś na pisaniu kodu? Nie dzielisz się kodem? Lecisz w ciula. Aj Jaca, Jaca...

Miałem już takie sytuacje że chłop się rozchorował, nie pushnął i cały release stoi, ponad setka osób zablokowana. Nie muszę chyba mówić ile to kosztowało i czy miał do czego wracać.
Albo niech ci się pies zeszczy na kompa i stracisz dane (tak było, nie zmyślam). Albo dziecko wyleje po złości soczek.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@bootcamp_java_developer: trochę przesada. U mnie zwykle jest tak, że branch się wypycha jak już wszystko jest zrobione i gotowe do code review. A czy kod piszesz dzień, dwa czy tydzień to zależy od trudności i ilości zmian. Po to są statusy dwa razy w tygodniu by każdy wiedział kto co robi i na jakim jest etapie. Zresztą branche są powiązane z ticketami w jirze i góra może sprawdzić ile czasu się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bootcamp_java_developer: chce wcześniej, to niech zrobi mniejsze kartki. Takie nie na 3 dni, a na 0,5 dnia. Tylko niech ogarnia kolejność i zależności.

Ale pushować można dla samego siebie, żeby mieć kopię.

A o co chodzi z tymi 60 commitami? W jednym MR miałeś aż tyle committów?