Wpis z mikrobloga

Pękł mi ząb po leczeniu kanałowym, czy możliwa jest jego odbudowa? Zaraz mam wizytę u dentysty i nie wiem czego się spodziewać a okazywało się już wiele razy, że czasami istniały inne możliwości niż to co mi powiedział lekarz więc stąd pytanie do jakiegoś eksperta z tagu #stomatologia

Pękł mi tak w połowie i wewnętrzną ścianka (ta od języka) się rusza. #pytanie #zdrowie
  • 17
@Yakooo: miałam podobnie z piątką. Ząb po leczeniu kanałowym był mega słaby, pękł mi i po czasie odpadł ten kawałek. Finalnie zdecydowałam się go wyrwać i niebawem będę myśleć o mostku a jeśli kasa będzie się zgadzać to implant ale to juz bardzo droga sprawa... ;/
@ddiazepam miałem już sytuację w której zaufałem dentyście i #!$%@?ł robotę, nie byłem świadomy że można zrobić to inaczej o czym usłyszałem na wykopie od Mirka i następnego dentysty

Więc pytanie i szukanie innej perspektywy to nic złego.
Miałem taka sytuacje ze mi po leczeniu nie założyła jakieś koronki czy czegoś ząb do #!$%@? i tyle w moim przypadku jeszcze się zrósł z dziąsłem i była podwójna zabawa także zdrówka życzę
@michalek1313: W sensie po kanałówcę Ci się zrosło? I co ostatecznie się stało? Wyrwales?

Ja dzisiaj miałem wyrywany i #!$%@? powiem, że to jest tak #!$%@? uczucie. Miałem wrażenie, że mi zaraz czaszka pęknie, jak złapała te kombinerki swoje. Ale dałem radę i nawet nie pisknąłem, chociaż wyrywała go na parę razy, bo oczywiście za pierwszym razem znowu pękł XD Najzabawniejsze jak mówiła prosze się rozluźnić, no i szczerze mówiąc za
@Yakooo: Nie wiem czy po kanałówce czy tak mialem poprostu ale jeden dentysta mi #!$%@? i powiedział ze coś jest nie tak i nie dokończy xD musiałem #!$%@? do innego ze znieczuleniem na mordzie ale na szcZescie trafiłem na chirurga który odrazu powiedział ze zrośnięte trzeba rozciąć dziąsło i dopiero wtedy wyrywać i u niego to już minutka nawet nie czułem tego. Tak to jest żyć na wsi i leczyć się
@michalek1313: No ja hajs na implant niby mam, ale... Trochę szkoda 4 kafle wydawać na swoją głupote, no cóż.
Teraz dbam o te zęby jak #!$%@?, już tyle hajsu na dentystów wydalem, ale mam nadzieje, że zaprocentuje to w przyszłości ;v

Na szczęście znalazłem ogarniętego dentyste - tak mi się wydaje. (Akurat nie ten, u którego byłem dzisiaj - ten #!$%@?ł zeba, wiec próbował go uratować, a ostatecznie wyszła ekstrakcja)
@Yakooo: Ja zawsze chciałem mieć złoty xD albo chociaż jakieś ozdóbki bo widziałem takie i narazie na takie coś zbieram ale w #!$%@? #!$%@? uczucie jak ci mówi dentysta ze No sory pękło trzeba wyrwać