Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie o zawód programisty:

1) Ile osób, które chce się przebranżowić odpada? Co decyduje o przetrwaniu? Jakie cechy, umiejętności? Wytrwałość, ścisły analityczny umysł, ciężka praca, systematyczność?
2) Czy programista to taki odpowiednik profesjonalnego piłkarza? W biografiach często jest "zamiast iść z kolegami na imprezę wolał zrobić dodatkowy trening" albo "zamiast odpocząć i rozłożyć się na kanapie wolał dopracować rzuty wolne". Moje wyobrażenie programisty to trochę taki pracoholik-nerd. Podstawowe 8h pracy, po pracy też coś robi i weekendy. Non stop się uczy jak jakiś robot xd podczas gdy przeciętny człowiek zazwyczaj spędza 8h w pracy, potem jakieś domowe obowiązki a cała reszta to marnowanie czasu na głupoty.

#programista #naukaprogramowania #programista15k #it #programowanie #kariera #praca #bootcamp #udemy #szkolenia #korpo #java #python

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62eb75c7c64294bae1d6f207
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mam pytanie o zawód programisty:

...

źródło: comment_1659607770Ds0YsT7MXRdelnaRLFBjx8.jpg

Pobierz
  • 21
Zależy jaki programista. Jak chcesz być klepaczem i traktujesz to jako prace i wystarczy ci przysłowiowe 15k to 8h w pracy i wylane. Jak jesteś pasjonatem to traktujesz to jako hobby, zyjesz tym, rozwijasz się po pracy, wiec prawdopodobieństwo wyższych zarobkow rośnie. A co do nauki zamiast imprez to jak chcesz być lekarzem to tez się uczysz dużo. To jest inwestycja, bo powoduje lepsze liceum, potem lepsza uczelnia itp.
@namotim_: @a5f5c1: @Zelber: @yggdrasil: @ElMatadore:

Z perspektywy Java Developera który pracuje w korporacji czynnikiem kluczowym jest odporność na stres, umiejętność szybkiej nauki, przyswajania nowej wiedzy. Bardzo ważna jest także praca zespołowa, umiejętność angielskiego. Dostarczanie Softu na konkretne terminy, dema. (praca w Sprintach). Bardzo często praca po godzinach. Ogólnie poczytaj sobie o pracy w korporacji jak wygląda bo większość Java Developerów pracuje w korporacjach.

Rynek Java Developerów jest
Co decyduje o przetrwaniu?


@AnonimoweMirkoWyznania: tzw. 'right stuff' - jak mam problem do rozwiązania to mnie to motywuje, zapominam o całym świecie i nagle jest rozwiązany. Ale nie jestem jakimś turbo koxem i tak naprawdę się nie przebranżawiałem tylko wmawiałem sobie że jestem naukowcem a programowanie odchodziło stale dookoła tego.

Czy programista to taki odpowiednik profesjonalnego piłkarza?


to jest droga krótka wprost do wypalenia. Odkąd punkt 16.00 mam wywalone do 8mej
Non stop się uczy jak jakiś robot xd podczas gdy przeciętny człowiek zazwyczaj spędza 8h w pracy, potem jakieś domowe obowiązki a cała reszta to marnowanie czasu na głupoty.


@AnonimoweMirkoWyznania: Pracuje 2-3h dziennie, nie dokształcam się po godzinach, wystarczy mi czas w pracy na przyswojenie nowych rzeczy.
@bootcamp_java_developer: Również pracowałem kiedyś w takim zespole, pomimo że nie robiliśmy najprostszych zadań, to i tak bawili sie w wyceny, które prawie zawsze były przestrzelone, bo complexity problemu było dosyć spore i często były czynniki trzecie. Co sprint retro, na którym często nie było o czym gadać, ale łby zawsze coś wymyśliły, aby marnować czas i próbować "poprawić" performance. xD Poszukaj zatrudnienia w doświadczonym teamie, tam przeważnie ludzie przeszli kilka firm
Czy programista to taki odpowiednik profesjonalnego piłkarza? W biografiach często jest "zamiast iść z kolegami na imprezę wolał zrobić dodatkowy trening" albo "zamiast odpocząć i rozłożyć się na kanapie wolał dopracować rzuty wolne". Moje wyobrażenie programisty to trochę taki pracoholik-nerd. Podstawowe 8h pracy, po pracy też coś robi i weekendy. Non stop się uczy jak jakiś robot xd podczas gdy przeciętny człowiek zazwyczaj spędza 8h w pracy, potem jakieś domowe obowiązki a