Wpis z mikrobloga

Poszukując telefonu tak patrze na ten cały hype na nowego Asusa Zenfone 9 i wielu youtuberów mówi o nim jako o jedynym "małym" nowym smartfonie. Porównałem wielkość do galaxy S22 i wyszło, że to s22 jest mniejsze, o stosunku powierzchni ekranu do całości nawet nie wspominając. Co to wielkosci tego telefonu to też wcale nie jest to jakiś mały telefon, raczej mniejszy od obecnych trendów ale zdecydowanie nie mały. Czy w tej chwili jedyną, rzeczywiście małą alternatywą jest iPhone 12/13 mini?

W ogóle pomimo 4 lat używania P20 pro zastanawiam się nad sensem zmiany telefonu. Troche mi się znudził, opatrzył i chciałbym coś nowego, mniejszego, ale huawei działa jak żyleta, zdjęcia robi dobre, bawiąc sie w markecie, porownujac do innych flagowców nie odczułem znaczącej różnicy. Jakos ten mobilny rynek zwolnil i wieje nudą. W dodatku ceny za nowe flagowce to 3,8k +, gdzie ja wtedy zapłaciłem ok 2k. I teraz bulić taki hajs właściwie za co? Że okno przeglądarki włączy mi się 0.01 sekundy szybciej? Za 120hz zamiast 60? W dodadtku są cechy w ktorych 4 letni p20 pro bije nowe flagowce, np szybkosc ladowania porownujac do zenfona 9. Chyba przeprosze sie z huaweiem, skorzystam z akcji serwisowej wymiany baterii za 99 zł i będe z nim żył kolejne lata aż w końcu nie wprowadzą czegoś rzeczywiście przełomowego wartego tej ceny. Dajcie znać co myślicie.

#elektronika #smartfony #telefony #asus #huawei #galaxy #android #ios
Pobierz Podlaski_warmianin - Poszukując telefonu tak patrze na ten cały hype na nowego Asusa ...
źródło: comment_1659479248igs4dvH7yEkMyOpHZinEJZ.jpg
  • 5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Podlaski_warmianin: ja akurat przepadam za dużymi telefonami, ponieważ dzięki sporemu rozmiarowi łatwiej mi się pisze na klawiaturze.

Natomiast zdecydowanie zgadzam się ze stwierdzeniem, że rynek mobilny spowalnia. Szczególnie jeśli zaczniesz porównywać tę samą linię jakiegoś flagowca pomiędzy kolejnymi modelami np Samsung s20, s21 i s22 to różnicy praktycznie nie ma. Coś tam zawsze jest wspomniane, że ulepszony aparat, ale pytanie co realnie się w nim zmienia?

Kiedyś byłem podekscytowany każdym nowym
@Podlaski_warmianin:

Cubot Pocket.mp4

(ktoś wstawił w komentarze Amazonu
Jest mały, 4" telefon. Szybki, ale przestarzałe bebechy i słaby aparat. Wyszedł niedawno.
Na promocjach wychwyci go za 550 zł.

Jak słuchasz muzyki, podcastów, chcesz zmieścić bezproblemowo do kieszeni, i długi czas na baterii, to niestety nie ma żadnej alternatywy z lepszym aparatem.
Wyglądem przypomina stare Nokie.