Wpis z mikrobloga

Mam zrobiona bazę danych w mssql, użyłem reverse engineering i utworzylem modele i context bazodanowy za pomocą nugat manager console. W wygenerowanych klasach modelowych mam property z końcówkami navigation, które chyba symbolizują relacje. Teraz mam pytanie jak z tym pracować, jak to ustawiać? Czy dawać nulle na te pola jak chce robić posta? #programowanie #csharp #dotnet
  • 5
@CzczeSzatana to moje pierwsze spotkanie z ASP.net, użyłem tego co znalazłem w necie ;) wydawało mi się spoko opcja żeby tego wszystkie nie klepać. Mogę coś źle gadać, btw użyłem takiej komendy Scaffold-DbContext -Connection "..." -Provider Microsoft.EntityFrameworkCore.SqlSever -DataAnnotation -Tables ... Wydaje mi się że to jest ogarniane właśnie przez EF?
@diofantos: Nie wspomniałeś, że to w .net core, którego pod tym względem aż tak dobrze nie zdążyłem poznać żeby podpowiadać z całą pewnością - ale w standardowym EF, to te property są wirtualne. Ruszasz to w celu pobrania jakichś danych z nich, podczas posta nic tam nie grzebiesz.

Generalnie, pierwszy lepszy tutorial Entity Framework Core rozwieje 99% Twoich wątpliwości :)