Wpis z mikrobloga

Ludzie to ##!$%@?. Porzucają, traktują przedmiotowo, ranią, wykorzystują, zdradzają, okłamują. Każdy człowiek w swoim życiu cierpi niejednokrotnie z powodu drugiego człowieka.
A jednak wciąż w nas wszystkich tli się nadzieja, że trafimy kiedyś na osobę, która jest inna. Że ona gdzieś tam na nas czeka, że jest przeznaczona, wciąż jej szukamy. Która zaopiekuje się naszymi uczuciami, której nie będziemy bali się oddać serca. Której wystarczymy na całe życie. Która będzie atrakcyjna, interesująca, ale oddana nam, z wzajemnością. Chcemy tego, prawda? A sami jacy jesteśmy? My też często ranimy innych, porzucamy, pogardzamy, traktujemy przedmiotowo.

Chcąc ujrzeć zmieniony świat, najpierw zacznijmy od siebie. Szanujmy w szczególności siebie i osoby, które w jakimś momencie życia stały się nam bliskie. Świat byłby milszy, gdybyśmy reprezentowali te dobre cechy, których szukamy u potencjalnych partnerów.

#prawda #wysryw #logikanienieskichpaskow #logikarozowychpaskow #psychologia #filozofia #niebieskiepaski #rozowepaski
#zwiazki
  • 14
światem rządzą pieniądze


@costusmierdzi, @NewEpisode: światem rządzi ograniczona ilość czasu, więc ludzie starają się go nie marnować, co tyczy się także poświęcania swojego czasu na rzecz czyjejś uwagi.

Są oczywiście sytuacje, w których jest dysproporcja poświęcania swojej uwagi, ale wtedy albo trzeba o tym pogadać, albo dać jakiś sygnał, albo przestać poświęcać tyle czasu temu komuś.
@costusmierdzi: ja reprezentuję te wszystkie pozytywne cechy (kiedyś moja siostra jak była pijana powiedziała, że jestem najlepszym człowiekiem jakiego zna), a póki co większość moich partnerek była toksyczna. Powiedziałbym, że zachowania żywcem wyjęte z tych wszystkich filmików o psychologii kobiet i związków aka gadzi mózg. I co w takiej sytuacji? Mam udawać kogoś innego i manipulować? Póki co nie widzę innej opcji, bo jak jestem sobą to zaraz moja dobroć jest
@srednibrat nie zawsze jest wybór, możesz się nie podporządkowywać władzy pieniędza ale zostaniesz do tego zmuszony.

Chciałeś się leczyć dobrze? Peszek, nie stać Cię. Należało Ci się miejsce w kolejce?
Peszek komuś z łapówka bardziej się należy

Chciałeś dowodzić swoich praw w sądzie?
Peszek bogaty człowiek albo firma mogą więcej bo ich stać na lata batalii z dobrymi prawnikami.
@foreveralone: pewnie napiszę to co większość ludzi, ale najbardziej lubię po prostu normalne dziewczyny, które są dobrym człowiekiem.
Najlepiej inteligentne, bez kija w dupie, lubiące sarkazm.
Jeśli chodzi o wygląd to nie mam wygórowanych wymagań. Widziałem kilka filmów wheat waffles czy jakoś tak na YouTube i on czasami pokazuje skalę ze zdjęciami przykładowych osób. Podobały mi się nawet niektóre 4/10.

Idąc Twoim tokiem rozumowania być może przez swoją inteligencję próbowały manipulować
A jednak wciąż w nas wszystkich tli się nadzieja, że trafimy kiedyś na osobę, która jest inna. Że ona gdzieś tam na nas czeka, że jest przeznaczona, wciąż jej szukamy


@costusmierdzi: kto szuka ten szuka xD
@costusmierdzi:
Tli się nadzieja bo dobrze wiemy, że osoby o podobnym charakterze do naszego gdzieś tam kroczą po świecie.

Bo skoro Ja osobiście nie wyobrażam sobie kogoś zdradzić czy zabawić się uczuciami to wierzę, że gdzieś tam jest taka druga osoba która też się nie chce nikim bawić.
Szkoda, że tak ciężko znaleźć taką osobę. Czasami myślałem, że trafiam nareszcie na odpowiednią partnerkę a kończyło się na tym, że nigdy w
@costusmierdzi: musiałbym opisać 11 miesięcy ostatniego związku. Problem osobiście mam Ja taki ze sobą, że się przywiązuje do ludzi szybko. Nawet do tych którzy gdzieś tam potrafili mnie krzywdzić i to jest akurat wada nad którą pracuję. Co do toksyczności to głównie wpędzanie mnie w poczucie winy. Jak mnie okłamała raz to byla moja wina, nie zdany egzamin też był moją winą. Nie chciała ze mną na początku chodzić do znajomych