Wpis z mikrobloga

I tu też ludzie piszą, że znieczulenie im w zapaleniu miazgi nie zadziałało (głównie trzonowce 6-7 dolne). Więc nie bardzo wiem po co dentyści mówią inaczej. Albo nie leczą pacjentów bólowych, więc mogą sobie znieczulać co najwyżej zdrowe zęby do borowania, albo jedynki czyli jednokanałowe.

Jak jest zapalenie miazgi to ewidentnie skuteczność znieczulenia dolnych trzonowców dużych to max 30%, a 70% pacjentów odczuwa ból 20/10. Szkoda. 21 wiek, a nadal tortury.

Można poczytać komentarze. BARDZO dużo głosów, że nie działało znieczulenie i to były tortury.

https://www.youtube.com/watch?v=ZxrBoC13MNk

Podobnie tu

https://www.youtube.com/watch?v=V32XE_YHISM

Żenujące jest to jak dentyści kłamią. Ci na wykopie też pisząc, że u nich 100% działa. A jak spytałem czy przyjmują pacjentów bólowych to okazało się, że nie, lub prawie wcale. W ten sposób budują dobre opinie w internecie manipulatorzy.

Niektórzy piszą, że potrzeba aż 8 dawek znieczulenia by niektórym zeszło, ale niejeden pisze, że to niebezpieczne dla zdrowia.

there is no way that is safe!! The dentist had to make another appointment because he told me 4 was the max. Good luck! I hope it all works out:)

Dentyści prawdopodobnie mówią takie bzdety, by do nich chodzić i się czuć bezpiecznie, ale bezpieczniej ludzie czują się z prawdą, a nie takimi kłamstwami i próbą wmawiania, że wyszliśmy ze średniowiecza jeśli chodzi o znieczulenie w zapaleniu miazgi nieważne czy ropnym czy nie.

The video explains this well, but I will try to sum it up. Sorry first of all to hear about your experience. Second, if a tooth requires a root canal the nerve is often either dead, or very inflamed and unhealthy. When there is much inflammation, the anesthetic does not always convert and cross into the nerve to block the pain signals that your tooth is sending. Anesthetic gets activated by the body (it doesn't come in the active form when it's inside the glass carpules we use while injecting) so if the environment isn't right to buffer and convert it, it won't exert its full effect. Hopefully that helps. All the best!

Proste. Prosimy dentystów o szczerość i szczegółowe informacje. Wiele badań potwierdza to co pisałem. Max 30% skuteczności znieczulenia dla dolnych 6-7, czasem i piątek.

#dentysta #stomatolog #stomatologia #lekarz #nfz #zdrowie #ciekawostki #gownowpis #gorzkiezale
nowywinternetach - I tu też ludzie piszą, że znieczulenie im w zapaleniu miazgi nie z...

źródło: comment_1659142902kJfHNmnHI3wCobNW0eFtvo.jpg

Pobierz
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowywinternetach: Ja zawsze mówię pacjentom prawdę - że może nie zadziałać. Przy usuwaniu to trochę inaczej, bo tam bolą tkanki dookoła i ewentualnie przy ropniu nie działa. Natomiast przy trepanacji w zapaleniu rzeczywiście to znieczulenie nie działa. Miałam jakiś czas temu pacjentkę z tak silnym zapaleniem w przednim zębie, że nawet wtedy nie działało znieczulenie - takiego czegoś to w życiu nie widziałam. I zgadzam się, że są dentyści, którzy mówią,
Natomiast przy trepanacji w zapaleniu rzeczywiście to znieczulenie nie działa


@bulwapospolita: Ale że nigdy? To chyba lepiej już usuwać zęby zanim się zepsują zamiast czekać na kanałowe pod zapaleniem, bo mija się to z celem w takim bólu.

Chyba, że da się temu jakoś zapobiec by nie było takiego bólu? Może np. trafić do dentysty w max 2 dni od pojawienia się ostego bólu jako zapalenie odwracalne? Czy nie ma rady
@bulwapospolita: Zawołaj sobie @SkrytyZolw i @Raptrax

Oni piszą, że znieczulenie musi zadziałać, więc ciekawe jak się wymienicie spostrzeżeniami na temat błędów w znieczulaniu, że nie działa. Albo po prostu to była marketingowa gadka, więc byłoby szkoda.

Tutaj też ciekawy link https://www.praktycznastomatologia.pl/artykul/endodoncja-bez-bolu-jak-skutecznie-znieczulic

A tu piszą, że nie zadziała i tak. https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-przez-stan-zapalny-znieczulenie-nie-zadziala

i https://www.znanylekarz.pl/pytania-odpowiedzi/ekstrakcja

Trochę tu pocieszają, że trzeba odroczyć po antybiotyku, czy nacięciu ropnia, ale średnio w to wierzę, bo moja siostra
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@nowywinternetach: Mam na myśli trepanację zębów trzonowych dolnych, o których pisałeś, wtedy zauważyłam, że często nie działa. Reszta zębów bardzo dobrze się znieczula, również piątki i czwórki dolne. Ale przy 6-7 bardzo często pacjenci czują ból, pomimo znieczulenia przewodowego + nasiękowe + śródwięzadłowe.

Nie zgadzam się, że lepiej usuwać zęby wcześniej. Zawsze warto ratować własny ząb, jeśli się da. Na pewno nie wolno doprowadzać do sytuacji, że ząb boli już któryś
Mam na myśli trepanację zębów trzonowych dolnych, o których pisałeś, wtedy zauważyłam, że często nie działa. Reszta zębów bardzo dobrze się znieczula, również piątki i czwórki dolne. Ale przy 6-7 bardzo często pacjenci czują ból, pomimo znieczulenia przewodowego + nasiękowe + śródwięzadłowe.


Śródwięzadłowe to to samo co śródkostne? Jest jeszcze domiazgowe i komputerowe, ale domiazgowe też zbyt boli. W jednym linku pisano, że właśnie trudno podać do znieczulenia dolnych 6-7, więc może
@bulwapospolita: Przeczytałaś?

"nikt o zdrowych zmysłach nie znieczula przewodowo siekaczy, wynika to z anatomii.

Jeśli masz stan zapalny, ropień w okolicy dolnej 6, znieczulisz nerw na przebiegu dużo powyżej, w okolicy języczka żuchwy na trzonie żuchwy to dlaczego ma nie zadziałać? Tam stanu zapalnego nie ma, więc nic nie zobojętni Ci preparatu znieczulającego. Inaczej sprawa wygląda z nasiękowym, wtedy wkłuwasz się blisko stanu zapalnego, ale zazwyczaj to wystarczy, jeśli nie to