Wpis z mikrobloga

@Moon_Dancer: Akurat jeździłem gdy ceny paliwa były normalniejsze (chyba że ktoś ma lpg to dalej dobrze wyjdzie) ale z Krk do warszawy masz 290 km. Załóżmy że masz spalanie na tej trasie rzędu 6.5 litra to wyjdzie ci w jedną stronę około 140 zł przy obecnych cenach paliwa więc na pierwszy rzut oka średnio ale gdy weźmiesz 1/2 osoby wychodzi już fajnie. A wyposażenia i wygody IC nie będę nawet porównywał
@DooBeeDooBee: co? Nie wiem gdzie Ty jezdzisz, że Ci taniej samochod wychodzi


@Moon_Dancer: Oczywiście, że taniej. Mam auto, które pali 14l LPG w trasie, jak ostatnio chciałem jechać do Wawy ok. 300km to zupełnie porównywalnie mi wychodziło z IC czy tam Pendolino. I to jadąc samemu. Już pomijam, że na miejscu mam swój samochód, jadę prosto na miejsce i nie muszę kombinować jak się tam dostać Uberem czy zbiorkomem.
@Moon_ Dancer: ogonie taniej nie wychodzi ale faktycznie jak OP ma hybrydę na gaz to dla 5 osób będzie porównywalnie. Ja oststnio tez miałem pociągiem na drugi koniec polski jechać to się #!$%@?, spakowałem w auto, wbiłem na A1, autopilot i #!$%@?. I jesteś niezależny od jakichś rozkładów, opoznien i innych udziwnień.
bilet karkow warszawa kosztuje 49 zl zwyklym ic, wiec nie wiem czym Ty jezdzisz ze taniej Ci samochodem wychodzi


@Moon_Dancer: Zwykły IC na tej trasie leci 2x w ciągu dnia, reszta to EIC lub EIP, gdzie bilet 2. klasy to 169 zł, może trochę taniej, jak mało oblegana godzina. Pozostałych połączeń, które trwają +4h nie liczę, bo to chyba nie alternatywa, by dla oszczędności jechać 1-1.5h dłużej. Przy dwóch osobach podróż
łącznie 170zł. Ojciec ma ultraekonomiczne autko, Suzuki Celerio, pali 4,5l. 4,5l6,6 (te 660km)7,5 + opłata za autobanę wychodzi 240zł. To masz o blisko połowę drożej,


@ZlodziejBilonownic: dolicz dojazd na dworzec, dojazd z dworca na nocleg i cyk już mamy 200 vs 240 i bycie uziemionym na miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Average_one: A może grzeczniej zieloneczko? Więc lecimy: nie mówiłem nic o żadnych zniżkach to po pierwsze po drugie wziąłeś jako przykład jedną trasę jeszcze licząc zniżki (xD), liczymy: z Lublina do Kołobrzegu masz 850 km, weźmy spalanie 7 litrów, jako że to trasa, i cenę paliwa weźmy te 7,40, wychodzi w obie strony niecałe 900 zł, dzielimy na 4 osoby wychodzi po 220 zł na łebka hmm... dzielimy na 3 wychodzi
@Average_one: Z dupy to jest te twoje 9 litrów, mówię o normalnym aucie (i normalnej jeździe) a nie kobzie typu Trafic xD

Dolicz nocleg + amortyzacje auta bo przecież absolutnie nic się w nim nie zużywa i te 1400km to jak splunąć co to jest to jak dla samolotu 100km


Ale gdzie mam doliczyć nocleg? na trasie 850 km będziesz hotelu szukać żeby odpocząć? Faktycznie zapomniałem że 1400 km robi z