Wpis z mikrobloga

Pierwszy raz od lat chciałem skorzystać z PKP i chyba kogoś tam #!$%@?ło z tymi cenami xD Nie dość, że samochodem wychodzi taniej to jeszcze szybciej. A pierwsza klasa kosztuje tyle co samolot na tej samej trasie. No cóż, może nie taniej, może nie szybciej, może bez klimy, ale za to pewnie z jakimś bachorem w przedziale xD

#pkp
  • 43
  • Odpowiedz
@Moon_Dancer: może do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale znając wykop to OP ma jakiegoś odwaloną Hybrydę za cenę 5-ciu lat mojej pracy i zaraz wrzuci samochód taki że mi pancerz chitynowy pęknie na odwłoku
  • Odpowiedz
@Moon_Dancer: Jak jedziesz sam to pociąg może wyjść taniej ale też nie dużo szczególnie jak masz ekonomiczne auto. Jeśli mówimy o podróży w 2 lub wiecej osob to faktycznie auto wychodzi taniej xD ceny pendolino to jest już wgl parodia bo samolot był taniej niż pociąg (trasa kraków warszawa) wiec jak to ma ludzi zachęcać do korzystania z transportów masowych to nie wiem
  • Odpowiedz
  • 5
@nors no tak jedna osoba, to całkowita racja. 200zl (+ zużycie auta) vs 90 zł.

Natomiast przykład krótszej trasy:
Gdynia - Olsztyn
60zl vs 57zl
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@DooBeeDooBee: Autem taniej? XDD Ostatnio rodzice jechali nad morze, komfortowe, zwykłe miejsca siedzące w Intercity z Gliwic do Kołobrzegu wyszły 85zł/osoba (normalne bilety, bez żadnych zniżek) czyli łącznie 170zł. Ojciec ma ultraekonomiczne autko, Suzuki Celerio, pali 4,5l. 4,5l*6,6 (te 660km)*7,5 + opłata za autobanę wychodzi 240zł. To masz o blisko połowę drożej, i do tego komfort mniejszy bo te autko to miejskie wozidełko. Ba, nawet czasowo pociąg wygrywa, bo 8h, gdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: mówisz może o pociągu Malczewski który w pierwszej klasie ma niedziałającą klimę i zajszczane wszystkie kible? Miałem tą nieprzyjemność jechać tym pociągiem.
Z komfortem nie ma on nic wspólnego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@uxie: Było brać jak uczciwy człowiek 2 klasę- tak, rodzice jechali Malczewskim, w 2 klasie w bezprzedziałowym (miejsc w wagonach z przedziałami już nie było a kupowałem bilety 3 tygodnie przed) i byli zachwyceni- bardzo wygodnie, klima działała elegancko. Kible standardowe pociągowe.
  • Odpowiedz