Wpis z mikrobloga

Dla Ukraińca akademik, Ty obywatelu Polski, który całe życie płacisz podatki możesz wynająć dziecku mieszkanie.

Nie ważne, że zapłacisz kilka razy więcej niż za akademik.


@oratorka: ogarnij to...

na studiach miałem koleżankę której rodzice mieli gospodarstwo i hodowali indyki
z racji na rodzaj rolniczej działalności powierzchnia gospodarstwa niewielka

z racji na to, że gospodarstwo niewielkie (powierzchniowo) to dostała akademik
i nie zrezygnowała z akademika tylko odsprzedała miejsce xD (wskazała kto zajmie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
na studiach miałem koleżankę której rodzice mieli gospodarstwo i hodowali indyki

z racji na rodzaj rolniczej działalności powierzchnia gospodarstwa niewielka


z racji na to, że gospodarstwo niewielkie (powierzchniowo) to dostała akademik

i nie zrezygnowała z akademika tylko odsprzedała miejsce xD (wskazała kto zajmie akademik za nią gdzieś po 2 miesiącach od rozpoczęcia studiów)


ja akademika nie dostałem bo przekraczałem dochód o 14zł na osobę


ona dojeżdżała na studia kupionym przez rodziców bmw
i ten jeden przykład nieuczciwej polskiej rodziny + Twoje emocjonalne nastawienie do tej akurat sytuacji powodują, że w tej chwili chciałbyś w pierwszej kolejności przydzielać pokój w akademiku Ukraińcom, a nie Polakom?


skąd ten wniosek?

wręcz przeciwnie... studia w Polsce nie powinny być darmowe dla ludzi nie posiadających polskiego obywatelstwa

studia dostępne - tak, ale płatne tak jak niestacjonarne bo państwowe uczelnie wyższe są utrzymywane z podatków między innymi rodziców tych polskich
@Sprus: Mirek, Ty chcesz mnie teraz obrazić? nie bądź dla mnie niemiły, proszę

Studiowałem na polibudzie dojeżdżając na uczelnię każdego dnia 50km x2 autobusem. By odciążyć domowy budżet postanowiłem wystąpić już na pierwszym roku o stypendium socjalne bo akademika mi nie przyznano. Zasady naliczania dochodu były takie same jak przy podaniu o akademik. Zasady te były i są złe, niedostoswane do rzeczywistości. Dzieci rolników mających w dzierżawie duże areały, przynoszące niewielki