Wpis z mikrobloga

@oratorka z akademikami i tak jest lecenie w kulki bo miejsce w nich dostają ludzie z ciężka sytuacja życiowa rodziców a takie sytuacje generuje się przez różne "techniczne" rozwody.
@oratorka Jako student PŚ potwierdzam autentyczność tego maila. Z miejscami w akademikach jest problem od kiedy zamknęli 10 piętrowego Solarisa [*] (remont). Remontowali też inne akademiki jak Barbara, a np Ziemowit czyli jeden z tzw „trojaczków” od 3 lat stoi pusty i nie remontują go, bo mieli wyremontować wszystkie 3 (jeszcze Rzepichę i Piasta) na raz. Do Piasta wywalili na wakacje studentów z innych akademików (w tym moich ziomów), a Rzepichę (też
@oratorka: 100% racji ale zaraz zleca się ukrofile i będą wyzywać Cię od ounc


@KOLEGAMAMY: Ty kolego to uczelnię chyba tylko w telewizji widziałeś. Podobne zasady w wielu uczelniach były nawet 20 late temu.
- status materialny
- odległość od miejsca zamieszkania
- inne pierdoły - np czy już skończyłeś inne studia
- studenci zza zagranicy - zdarza się że ci co nie płacą mają pierwszeństwo przed tymi co płacą.
Pobierz ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl - > @oratorka: 100% racji ale zaraz zleca się ukrofil...
źródło: comment_1658919131GrBehl0tRSeXXNCfEejMO5.jpg
Wg władz PŚ, studenci zagraniczni podnoszą renomę uczelni (w jakimś tam międzynarodowym wskaźniku), a z kolei każdemu studentowi na Erazmusie są zobowiązani zapewnić miejsce do spania. Polecam się przejść po Gliwickim osiedlu studenckim. Zobaczycie że studenci z za granicy to głównie Hiszpanie, Portugalczycy, Francuzi, trochę Hindusów, i trochę czarnoskórych. Osobiście mieszkając przez 3,5 roku w akademiku nie poznałem żadnego Ukraińca. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie PŚ, postaram się odpowiedzieć w miarę
Osobiście mieszkając przez 3,5 roku w akademiku nie poznałem żadnego Ukraińca. Jeżeli ktoś ma jakieś pytania odnośnie PŚ, postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości


@radszat11: ile lat temu tam mieszkałeś? Wojna wybuchła pół roku temu i przyjechało do nas 4 miliony więc oczywistym jest że teraz będzie więcej ukrainców niż ludzi z erazmusa.
@oratorka: Ale on ma racje; po co mamy jakimś biedakom pomagać w studiowaniu którzy i tak nic nie osiągną skoro już na tym etapie sobie nie radzą wcale lepiej od bezrobotnego żula, jednocześnie przedsiębiorcy są zmuszeni podnosić wynagrodzenia w najgorszych pracach za najniższe płace ( ͡° ͜ʖ ͡°) studia powinny być nie dość że płatne to na tyle trudne żeby studiowały elity a nie przyszłe panie z
@TurboDynamo: Skończyłem mieszkać w marcu, a do teraz wpadałem na weekendy. Nie mówię że nie ma Ukraińców, mówię że w porównaniu z innymi nacjami jest ich stosunkowo mało na uczelni. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia, może ktoś mieszkał w innym akademiku miał inną sytuację. Jest opcja że na pierwszym roku jest ich więcej. Nie mniej jednak będąc obywatelem Polski jest problem z załatwieniem akademika (nawet dla pierwszoroczniaków info od kumpeli),