Wpis z mikrobloga

  • 829
Poczta to jest #!$%@? żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miała być 5 dni przed moim wyjazdem przyjechała 3 dni po nim - ot poczta.

Ale teraz zaczynamy typowo Polskie schody: awizo przyszło, moja siostra tymczasowo mieszka u mnie i chce odebrać paczkę, pani nie wydaje.

Oficjalnie zamieszkuje mój adres, wg. Prawa pocztowego oczywiście może odebrać moja paczkę ale w dowodzie przecież nie ma miejsca zamieszkania i Pani nie ma jak tego potwierdzić więc paczki nie wyda. Na dowodzie to samo nazwisko, ale #!$%@?, rozumiem.

Na odległość piszę upoważnienie, wszystkie moje dane, podpis jest jej dane są.

Paczki nie wydadzą, upoważnienie musi być zrobione na poczcie, cena za jednorazowe 2zł, 21zł jeśli ma być stale upoważnienie na wszystkie paczki.

Czyli realnie moja rodzina za moją zgodą nie może odebrać mojej własnej paczki a jako, że wyjazd dłuższy to wróci do nadawcy xD

Więc dzisiaj będę dzwonić i bardzo milutko żeby tylko nie #!$%@?ć pani na poczcie spróbuję jakoś to załatwić - albo żeby mi przetrzymali dłużej paczkę, albo nie wiem co
bkwas - Poczta to jest #!$%@? żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miał...

źródło: comment_1658725242XhWX3EIOjoOkt2ODLHrz6H.jpg

Pobierz
  • 127
@bkwas przecież jakby to dzialalo tak ze ktos sobie przychodzi z jakimś podpisanym upoważnieniem to by każdy mogl sobie takie wypisać i odbierać wszystkie paczki. Dlatego trzeba osobiście i dopiero zostaje w "systemie".


@Ziutek_Grabaz: a wystarczyłoby zamiast legitymować się dowodem, wydawać paczki po pokazaniu na przykład kodu odbioru który bezpiecznie przychodzi na telefon lub e-mail
no ale czego ja wymagam od poczty polskiej xD
@Kouros to nawet nie tylko wina PP ale i prawa ze niektórych listów nie możesz odebrać inaczej niż po weryfikacji z dowodu np. sądy/zusy i inne gówna. No ale czego oczekiwać od tak archaicznych instytucji