Wpis z mikrobloga

  • 829
Poczta to jest #!$%@? żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miała być 5 dni przed moim wyjazdem przyjechała 3 dni po nim - ot poczta.

Ale teraz zaczynamy typowo Polskie schody: awizo przyszło, moja siostra tymczasowo mieszka u mnie i chce odebrać paczkę, pani nie wydaje.

Oficjalnie zamieszkuje mój adres, wg. Prawa pocztowego oczywiście może odebrać moja paczkę ale w dowodzie przecież nie ma miejsca zamieszkania i Pani nie ma jak tego potwierdzić więc paczki nie wyda. Na dowodzie to samo nazwisko, ale #!$%@?, rozumiem.

Na odległość piszę upoważnienie, wszystkie moje dane, podpis jest jej dane są.

Paczki nie wydadzą, upoważnienie musi być zrobione na poczcie, cena za jednorazowe 2zł, 21zł jeśli ma być stale upoważnienie na wszystkie paczki.

Czyli realnie moja rodzina za moją zgodą nie może odebrać mojej własnej paczki a jako, że wyjazd dłuższy to wróci do nadawcy xD

Więc dzisiaj będę dzwonić i bardzo milutko żeby tylko nie #!$%@?ć pani na poczcie spróbuję jakoś to załatwić - albo żeby mi przetrzymali dłużej paczkę, albo nie wiem co
bkwas - Poczta to jest #!$%@? żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miał...

źródło: comment_1658725242XhWX3EIOjoOkt2ODLHrz6H.jpg

Pobierz
  • 127
@SzubiDubiDu: Pełnomocnictwo pocztowe można złożyć w jakiejkolwiek placówce pocztowej, więc jeśli op jest na wyjeździe, to idzie na najbliższą pocztę i składa. Placówka powinna jak najszybciej to przesłać na jego pocztę i siostra może odebrać, jeśli juz tak bardzo się upierają aby mieć pp.

@Karmazynowa_Kawka: nie wydały Ci paczki za gowniaka, ponieważ osoba niepełnoletnia nie może być upoważniona do odbioru przesyłek
@Ziutek_Grabaz: no ale gdzie je składa? do urzędu/sądu przed tym jak osoba z pełnomocnictwem zacznie działać?

no z rok temu załatwiałem sprawy w sądzie z księgami wieczystymi za kogoś z mojej rodziny i miałem owe pełnomocnictwo i już pewności nie mam (skoro mówisz, że tak to nie działa) ale wydaje mi się, że nic ta osoba nie wysyłała do urzędu/sądu a tylko napisała na kartce owe pełnomocnictwo* i ja z tym
@bkwas: Oficjalne upowarzenienie na papierze? To nic. Mam notarialnie potwierdzone pełnomocnictwo ogólne ale na poczcie to #!$%@? daje. Więc tego... Fajnie tam się bawią
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ziutek_Grabaz:

Dlatego trzeba osobiście i dopiero zostaje w "systemie".

Oczywiście e-podpis to dla takiego parcha z poczty o IQ średniej wagi paczki, to są #!$%@? czary, więc wytłumacz jak w XXI wieku, kiedy kurna strzelamy samochodami w kosmos i mamy internet z satelit, OSOBA KTÓREJ NIE MA W OKOLICY, MA UPOWAŻNIĆ KOGOŚ DO ODBIORU PACZKI?
Nawet w jakimś obesranym urzedzie w psuedupach małych większość załatwisz telefonicznie lub przez epuap, a w
@bkwas: Dam ci rade bo sam pracowalem na poczcie i wiem jak to poeinna wygladac. Mozesz albo poprosic telefonicnie zeby ci przetrzymali dluzej paczke(ale moga sie nie zgodzić bo to jest tez dodatkowa usluga), albo robic tak jak my robilismy, czyli siostra moze złożyć oświadczenie, że zamieszkuje z adresatem przesyłki(w moim urzędzie po prostu zrobiliśmy wzory takich oświadczeń bo bardzo dużo osób tak odbierało). Jeśli nie będą chcieli wydać za takim
@SpalaczBenzyny no ale gdzie je składa?
Tam gdzie się chcę zostawić pelnomocnictwo czy upoważnienie.

równie dobrze mogłem sam je napisać i się podpisać "fałszywie"

No właśnie, dlatego zaden poważny urząd tego nie respektuje i slusznie.
@bkwas: mały protip dla Poczty Polskiej - macie koperty po wyborach, na które wydano 70 mln zł, a się nie odbyły. Przeciętnego Polaka nie stać na przyczepę węgla, a za jak się naładuje do takiej koperty bryłki węgla to akurat będzie kosztować 3000 zł (te od rządu). Sytuacja win-win, bo i Poczta Polska nie będzie musiała wydawać na paliwo po 8 czy 9 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°
@bkwas a to ciekawe bo upoważnienie pocztowe kosztuje 26 zł i nie ważne czy jednorazowo czy na czas nieokreślony. I możesz je zrobić u listonosza. Wystarczy zadzwonić na swój UP i powiedzieć że takie chcesz to przejdzie ci na chatę listonosz i zrobi. Także albo ty walisz w #!$%@? albo ktoś cię wali w #!$%@?
@Ziutek_Grabaz: czyli już są poważnie i niepoważne urzędy? :D

no nie wiem, nie bardzo znajduję potwierdzenie tego co wypisujesz, tj. że osoba która udziela pełnomocnictwa musi wcześniej poinformować urząd, że go udzieliła,

a znajduję informacje taki, że jedynie trzeba przedstawić pełnomocnictwo w firmie pisemnej,

to co piszesz, jak się poinformuje urząd np. CEIDG, że wydało się pełnomocnictwo danej oosbite to wtedy już nie trzeba pokazywać pełnomocnictwa (ta osoba która otrzymała, sam
@CreativePL człowieku nie ma mnie na miejscu, jak mam to niby zrobić na odległość xD

Nawet nie mogę zrobić internetowo płatnego doręczenia na życzenie, bo oczywiście awizo pisane #!$%@? na kolanie i paru cyfr nie można odczytać - próbowałem już 5 razy i koniec poddaje się.
Ale polecone do rąk własnych ni chu chu - jak nie ma literki B to listonosz cofa i stwierdza, że nie ma takiego adresu. Ten sam listonosz bo z nim gadałem i mówi, że procedury tak mu każą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@echelon_: a jest taki adres? Nie ma, a polecone sa po to, żeby upewnić się, że paczka trafia pod konkretny adres, a nie podobny czy