Wpis z mikrobloga

  • 829
Poczta to jest k---a żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miała być 5 dni przed moim wyjazdem przyjechała 3 dni po nim - ot poczta.

Ale teraz zaczynamy typowo Polskie schody: awizo przyszło, moja siostra tymczasowo mieszka u mnie i chce odebrać paczkę, pani nie wydaje.

Oficjalnie zamieszkuje mój adres, wg. Prawa pocztowego oczywiście może odebrać moja paczkę ale w dowodzie przecież nie ma miejsca zamieszkania i Pani nie ma jak tego potwierdzić więc paczki nie wyda. Na dowodzie to samo nazwisko, ale c--j, rozumiem.

Na odległość piszę upoważnienie, wszystkie moje dane, podpis jest jej dane są.

Paczki nie wydadzą, upoważnienie musi być zrobione na poczcie, cena za jednorazowe 2zł, 21zł jeśli ma być stale upoważnienie na wszystkie paczki.

Czyli realnie moja rodzina za moją zgodą nie może odebrać mojej własnej paczki a jako, że wyjazd dłuższy to wróci do nadawcy xD

Więc dzisiaj będę dzwonić i bardzo milutko żeby tylko nie w------ć pani na poczcie spróbuję jakoś to załatwić - albo żeby mi przetrzymali dłużej paczkę, albo nie wiem co
bkwas - Poczta to jest k---a żart xD

Wyjechałem i pech chciał, że paczka która miała...

źródło: comment_1658725242XhWX3EIOjoOkt2ODLHrz6H.jpg

Pobierz
  • 128
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

wypisuje sobie upoważnienie i odbieram wszystko


@Ziutek_Grabaz: I wystarczyło by, że poczta przy wydawaniu "obcej" osobie spisuje dane z jej dowodu osobistego i wiadomo komu by były wydawane przesyłki więc w teorii wiadomo kogo ścigać karnie.

@bkwas: Poczta Polska to stan umysłu. Mieszkam w mieszkaniu pod adresem 100B/10. B dlatego, że są dwie klatki schodowe. Jedna klatka ma adres A a druga B. Numery mieszkań się nie pokrywają.
  • Odpowiedz
@bkwas:

Cytowany tekst...Więc dzisiaj będę dzwonić i bardzo milutko żeby tylko nie w------ć pani na poczcie spróbuję jakoś to załatwić - albo żeby mi przetrzymali dłużej paczkę, albo nie wiem co


Bardzo milutko? A co ci zależy - paczka i tak wróci. Zjeb jak burą sukę.
  • Odpowiedz
Ten sam listonosz bo z nim gadałem i mówi, że procedury tak mu każą ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@echelon_: bo tak mu każą procedury, kiedy adres jest błędny/niekompletny. Skoro jest do "rąk własnych" to jak miałby doręczyć pod nieistniejący adres?
  • Odpowiedz
@UlanaGraszka: Dopiero co sprawdziłem KW on-line. Adres jest bez literki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Ziutek_Grabaz: To dlaczego w każdym urzędzie to przechodzi tylko na poczcie nie? Każdy urząd daje ciała a tu nagle PP działa racjonalnie? Jakoś nie wierzę w tę wersję.
  • Odpowiedz
@bkwas: Ale ty wiesz, ze dla bliskiej rodziny upowaznienie jest za freeko. Nie musisz placic. Siostra jest twoja bliska rodzina chyba nie? No moze to byc step sister to juz nie dziwie czemu mieszka razem z toba xD
  • Odpowiedz
@bkwas: poczta to obrzydliwy komunistyczny twór, gdyby nie dotacje z podatków to dawno by się zbankrutowała. grażyny z kawusiami, wredne i niemiłe "panie" które myślą że są kimś bo robią w urzędzie za 2300 xD ha tfuuu, precz z komuną!
  • Odpowiedz
  • 4
@bkwas niech siostra idzie jeszcze raz i jak będzie ktoś inny to niech pokaże dowód i powie że jest paczka dla męża a on w delegacji i nie będzie żadnego problemu
  • Odpowiedz
@emesc: Co ty nie powiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) miec prawo a zrobic cos to dwie rozne rzeczy. Wielu rzeczy sie powinno sie robic a ludzie jednak je robia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@bkwas: ja przedwczoraj odbierałem papiery z sądu różowej- nazwisko inne, adres w dowodzie inny niż ten na przesyłce, jedyne do nas „łączyło” to to, że miałem awizo do siebie na ten sam adres co różowa. Wszystko odebrane bez żadnego problemu
  • Odpowiedz
@bkwas: my z niebieskim czasem odbieramy paczki za siebie i po prostu musimy podpisać przy odbiorze ze mieszkamy pod tym samym adresem XD a nawet nie mamy takiego samego nazwiska i nigdy nie ma problemu (chyba ze jest z potwierdzeniem odbioru)
  • Odpowiedz
Polskiego, Polskie


@bkwas: To przymiotniki są, więc mała litera. Kiedy wracasz? Paczka leży miesiąc na poczcie. Po dwóch tygodniach jest powtórne awizo i dopiero za kolejne 2 tygodnie wraca do nadawcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bkwas: Ciesz się ze awizo trafiło do skrzynki póki paczka była jeszcze w kraju.
U mnie już dwa razy się zdarzyło że listonosz w kulki poleciał i wrzucił awizo do skrzynki dwa dni po tym jak paczka już została zwrócona.

I to nie takie awizo pisane na kolanie tylko takie ładne z drukareczki.

Paczka 0.2kg ale oczywiście nigdy jej przy listonoszu nie uświadczysz, zawsze z awizami chodzą...
  • Odpowiedz