Wpis z mikrobloga

@PiesTaktyczny wszystko fajnie w tym gadaniu, że jest inwazyjnym gatunkiem tylko chyba ktoś zapomniał, że na wsiach koty ładnie trzebia gryzonie które moga powodować problemy z ilością zboża. Co miałoby zastąpić koty w takim wypadku? Lasery? Żbiki które nie istnieja? Rysie? O ile ten nakaz prowadzenia kota w mieście na smyczy i pilnowania siersciucha tak na wsi jednak kot jest dalej zwierzakiem użytkowym po części.
  • Odpowiedz
Fajna manipulacja. W przedostatnim obrazku mowa o jakichś przepisach prawa, żeby w ostatnim obrazku stwierdzić że jednak nie jest oficjalnie gatunkiem inwazyjnym.
  • Odpowiedz
@PiesTaktyczny: Przecież napisałem

żeby w ostatnim obrazku stwierdzić że jednak nie jest oficjalnie gatunkiem inwazyjnym.


Natomiast w infografice nie ma ani słowa o tym że jest to kwalifikacja/opinia Polskiej Akademii Naukowej ¯\_(ツ)_/¯

Chodzi mi o to żeby jakieś barany zaraz jako wymówkę do męczenia kotów nie miały argumentu że "hehe to tylko gatunek inwazyjny, można strzelać".
Moted - @PiesTaktyczny: Przecież napisałem 
 żeby w ostatnim obrazku stwierdzić że je...

źródło: comment_1658569097NpxnV6XLPDvtIrzLts2SFA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@PiesTaktyczny: a pies jest takim inwazyjnym gatunkiem obcym? Jak wypuszczają psy do lasu i straszą zwierzęta albo na wsi nie zamykają bram i gryzą przechodzących ludzi?
  • Odpowiedz
@mk321: puszczanie psa luzem (bez smyczy, bez przywołania, wybieganie za bramę itd.) również jest nielegalne i możesz takie sytuacje zgłaszać. Mandat 500 zł nawet, jeśli nie dojdzie do pogryzienia. Pies i kot muszą być pod kontrolą.
Tak samo nie ma w tej chwili psów bezpańskich na ulicy - gmina ma obowiązek je zabezpieczyć
  • Odpowiedz