Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
@blooop: problemy podobno dotyczą infotainmentu "słabszego" (z dwoma pokrętłami) montowanego standardowo m.in. w wersji Active i Ambiente. Wersja Style ma infotainment z większym ekranem (wszystkie przyciski dotykowe) i tam problemów podobno nie ma.
A Mirek pisze o wersji Style.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: dzięki za odpowiedź na nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) okazałeś się typowym wykopkiem, ja dla porównania czekam na a3 2.0 w quattro. Przy podjęciu decyzji jeździłem i oglądałem kilka samochodów. Najbliżej był Leon cupra, ale środek mega słaby i jednak audi ładniejsze. Octavia przy tych cenach to porażka, wraz ze znana tej generacji awaryjnością.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku byłem strasznie pozytywnie nastawiony do zakupu, pojeździłem chwilę, okazało się że ma tak cudownie zaprojektowany panel środkowy, że nie ma gdzie kolana ułożyć.
Mam dwa metry wzrostu, niestety to przekreśla to auto, a szkoda bo ogólnie jest super.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@inflacja_biedaku: nie jeździłem ale usiadłem sobie na chwilę w salonie i wnętrze robi bardzo dobre wrażenie. Wygląd zewnętrzny też na plus, chociaż pewnie szybko się opatrzy bo octavia i corolla to hit wśród przedstawicieli.
Ja nieco dołożyłem i kupiłem AR Giulie... tyle że strasznie podrożały i teraz taki konfig to 200 tys w cenniku.
  • Odpowiedz
@kochamajfony: Wiem, że skoda to nie żadne wow, ale Toyoty mają w sobie coś takiego, że po 2 minutach jazdy chce się spać. Są takie do bólu nijakie. No i te skrzynie cvt... trzeba to lubić. Dla mnie DSG jest lepszym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
@kochamajfony Ty chyba zwariowałeś. Ta Corolla jest już tak opatrzona na ulicach że wymiotować się chce. Jeżdżą tym wszyscy, przedstawiciele, taksówkarze, bolty i ubery. Haha daj spokój. Tych samochodów jest jak psów.... Zwykły pospolity wóz
  • Odpowiedz
@LaskaKNK: @inflacja_biedaku: coś w tym jest, polecam się przejechać jednym po drugim - najpierw Octavią a potem Superbem. Moim zdaniem największą bolączką Octavii w tej wersji silnikowej jest belka skrętna z tyłu. Zależnie od wersji wyposażenia różnice cenowe pomiędzy Octavią a Superbem potrafią zaskoczyć - szczególnie że np. kilka miesięcy temu rabaty na Superba były większe.
  • Odpowiedz