Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
jak masz silnik 1.5 przy tak wielkim aucie no to jak ma jechać? Znasz się coś na motoryzacji? Bo potem dajesz przykład 2x mniejszego golfa z podobnym silnikiem, że lepiej jedzie.


@inflacja_biedaku: No tak nie bardzo trafiłeś, Tiguan jest na płycie od Golfa i jest od Golfa Varinta krótszy, waga jest podobna jedyne co to jest troche wyższy.
sedan a nie kompakt hatchback.


@inflacja_biedaku: sedan robi tu problem (chociaż to nadal kompakt). Nadal, wolałbym jakieś kombi, które jeździ jak należy i nie wkurza przy każdej interakcji ¯\_(ツ)_/¯

Ale co w tej cenie jest lepsze? hyundai/kia nie ma automatów


@dzem_z_rzodkiewki: w sensie trzeba czekać - to prawda
tylko, że corollę kupisz w hybrydzie.


@ReeceWithouterpoon: tylko, że ludzie nie patrzą na cenę hybrydy. 30-40tys zł więcej średnio co daje nam około 70tys km jakbym kupił benzynę za 7.5zł. Po tylu km to się auto sprzedaje a hybryda jeszcze by nie zaczęła się spłacać. Taki patrzenie 1-2litry mniej to dla taksówkarza jest dobre.
@kochamajfony: Śmieszy mnie to jak zachwalasz tandetę i brak designu w toyocie a wyśmiewasz jakość, nowoczesność i design w skodzie.

Wszystko sie zgadza, toyotą jeżdżą albo ludzie którzy mają w dupie motoryzację albo wykolejeńcy którzy w gównie widzą złoto.

jedyny plus toyoty to dobre hybrydy i tylko tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzem_z_rzodkiewki: codziennie jeżdżę Corolla 2022 i responsywnosc na dotyk jest w zupełnie normalna, jakość tableta też(z tym, że i tak tego nie używam ¯\_(ツ)_/¯), Tunel środkowy ma jedna wadę - po kosztach zaprojektowany podłokietnik, a boczki jak naprawdę mocno przycisnę to się lekko ruszą