Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
@inflacja_biedaku: Powiem tak, ja mam rapida, tesciu passata b6, bylismy sie przejechac nowa octavia z ciekawosci i jak bylismy na wstepie negatywnie nastawieni (w koncu to skoda z segmentu C) to powiem szczerze, na prawde jestesmy pozytywnie zaskoczeni, auto fajnie sie prowadzi, jest w miare ladne stylistycznie (mogli by sobie darowac dwuramienna kierownice i ten dongiel do zmiany biegow, a tak to wszystko ładnie sie komponuje) Teściu który chciał kupic golfa
Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM


@inflacja_biedaku: Ten silnik to jakieś dno. Kupiliśmy dokładnie w takiej konfiguracji silnik/skrzynia 4 Tiguany w zeszłym roku do firmy. Wszystkie 4 sztuki nie chcą jechać, ale za to mega dużo palą. Dochodzi do takich absurdów że bardziej dynamiczny jest Golf Variant z 1,4 125KM i DSG - plus na trasie spala 6 litrów a nie 9-10. Ewidentnie VAGowi coś nie wyszło z tym silnikiem.
Ten silnik to jakieś dno. Kupiliśmy dokładnie w takiej konfiguracji silnik/skrzynia 4 Tiguany w zeszłym roku do firmy. Wszystkie 4 sztuki nie chcą jechać, ale za to mega dużo palą.


@ChempyTuj: jak masz silnik 1.5 przy tak wielkim aucie no to jak ma jechać? Znasz się coś na motoryzacji? Bo potem dajesz przykład 2x mniejszego golfa z podobnym silnikiem, że lepiej jedzie.
@inflacja_biedaku: passat b8 ale już nie robią sedana. Czekam na 1.5 w DSG za 139k na grudzięń ale ja lubię kombiaki. Miało być Volvo V60 ale jak pytałem w lutym to już nie było aktualnego modelu do wyboru w cenie 150k wg cennika, tylko nowszy za 170, a to już za dużo.