Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dzem_z_rzodkiewki: Ostatni wyjątek w kwestii krucjaty Twojej głupoty.
Założeniem było, że Toyota jest bardziej dziadkowa (synonim gościa blokującego pas) powinieneś udowodnić, że jest wolniejsza a nie równa innym autom z segmentu. Pisząc:

Okaże się że toyota jedyne co to potrafi ruszyć spod świateł a wyprzedza jak 140 konny segment C

Twierdzisz, że każdy inny samochód z segmentu C wyprzedza tak jak "dziadkowóz" a dodatkowo wolniej rusza spod świateł. Wniosek z
pokey - @dzemzrzodkiewki: Ostatni wyjątek w kwestii krucjaty Twojej głupoty.
Założen...

źródło: comment_1658489720rsPgUI97hDOLc6iSGEp1Zu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: Ja zamówiłem 1.5tsi DSG Style w pazdzierniku. Dalej czekam... mam nadzieje, że w koncu przyjdzie...
Myślałem też nad Corollą ale w Toyocie dobór wyposażenia to jakiś żart. Kilka pakietów na krzyż i jakieś drobne dodatki. Skoda wygrala bo mogłem sobie skonfigurować tak jak chcialem (122tys za style + 23tys za dodatkowe wyposazenie). To będzie mój pierwszy VAG (wcześniej 2xFord, 2xToyota i Fiat). Zobaczymy jak sie będzie sprawował.
  • Odpowiedz
@pokey: Fanem samej skody nie jestem, zresztą samemu czekam na innego vaga (leona), ale kciuki trzymam!

Ja natomiast porównywałem silnik 1.8, który OP może kupić w sedanie, bo niestety 2.0 nie występuje. Ten przy prędkościach autostradowych już nie jest taki rześki jak 2.0, a swoje pali. Jeździłem corollą combi 2.0 (ale tylko przez kilka dni) i faktycznie ten silnik daje radę. Zresztą trzeba mieć na uwadze, że corolla w każdej
  • Odpowiedz
@kochamajfony: Smieszy, ze masz czelnosc krytykowac skode jezdzac takim nudnym dziadostwem (dziadostwem okreslam design a nie samo auto, bo to pewnie kawal dobrego auta) ktore nie ma w sobie krzty wyroznijacego designu. Jesli wydaje Ci sie ze cos co jest rzadsze odrazu jest lepsze to sie mylisz. Toyoty sa bodaj najnudniejszymi i najbardziej zachowawczymi w kwestii wygladu samochodami ktorych wnetrza przypominaja wczesne lata 2000. Dyskusyjnym jest rowniez design nadwozia, ktory
  • Odpowiedz
@pokey: czytaj uważnie wtedy pisałem o 1.8 bo tylko 1.8 wystepuje w nowych cennikach w kombi i sedan. 2.0 juz nie istnieje dla normalnych ludzi bo hatchback nie posiada bagażnika tylko jego imitację

Natomiast 8.1 do setki i późniejsze zamulenie powyzej 100kph nie zasługuje na żaden zachwyt przy tym spalaniu i hałasie i mocy na papierze. Szybki gokart do miasta gdzie wejdą tylko zakupy
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: Lepiej poczytaj co się dzieje z samochodami od VAG w czasie pandemii. Jest bardzo duża szansa, ze po 15k km będziesz jechał na akcje serwisowa. Poza tym czekanie na auto ponad rok, zależy jak wyposażona. Lepiej sobie odpuść i weź ta toyota.
  • Odpowiedz
@inflacja_biedaku: miałem O3 i bardzo sobie chwaliłem. Nie wyglądała źle, silnik był bardzo żwawy i świetnie sobie radził w trasie i w mieśvie. Mega pojemne auto. Do mojego aktualnego vana czasem cieżej mi się spakować niż do tej octavii.

Jako ciekawostkę dodam że w 2016 roku za taką wersję (tylko bez dsg) zapłaciełm 80k zl.
  • Odpowiedz
@dzem_z_rzodkiewki: W nowych cennikach jest tylko 1.8, bo od 2023 wchodzą nowe wersje silnikowe i pewnie jest za wcześnie, żeby były w katalogu, ale za późno, żeby zamawiać "stare" 2.0. Od 2023 1.8 będzie miał 140KM, a 2.0 196KM.

Co do tej wojny skoda vs toyota to trochę nie wiem o co chodzi xD Od ponad roku jeżdżę corollą i mogę potwierdzić, że środek jest słabo wyciszony, ale zupełnie nie
  • Odpowiedz