Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
@inflacja_biedaku: > te egzemplarze to były pierwsze modele. Dziś się czeka ROK na auto więc dopiero ludzie zaczną dostawać nowe wersje już może trochę poprawione.

niestety nie, ludzie bujają się ciągle do aso, a problemy jak były, tak są nadal
@leesiuu: no jeżdżą też Corollami, ale to zupełnie inni idzie - przedstawiciele różnorakich instytucji zaufania publicznego, ludzie na poziomie innymi słowy, a nie handlowiec w Octavii sprzedający rewolucyjne mopy czy proszki do prania z Niemiec zajadając się w przerwie hot dogami z Orlenu
@WielkiElektronig: nie robi aż takiej różnicy, lepszy adaptacyjny tempomat i bajerki w octavii niż bieda superb na siłę, octavia z 1.5 przynajmniej żwawo się odpycha
@Ranger: ja tam się dużo dowiedziałem i kiedyś dzięki wykopowi kupiłem lepsze auto niż na siłe pchać się w wolnossący bo janusz zza winkla mlaska że kiedyś to kurła było a teraz remont co 60kkm a jedyne co widział zajechanego VAGa z niemiec
@inflacja_biedaku: Poza ceną tej oktawki problem jest taki, że to co sobie wyklikasz teraz w konfiguratorze to dostaniesz MOŻE za rok, o ile nie anulują zamówienia albo nie wywalą połowy wyposażenia. To co się teraz dzieje to masakra jest. Ja planowałem zamówienie 120i - 13 miesięcy czekania, wziąłem demo 220i z niecałymi 5k przebiegu ostatecznie...
@inflacja_biedaku: a możliwe, że ceny rocznych używanych nie różnią się obecnie od cen nówek.
Ja autami tylko jeżdżę a z cenami od dłuższego czasu nie jestem na bieżąco bo jak mi auto potrzebne to sobie go wypożyczam.
Ale nitka tutaj ciekawa jak ludzie się o jakieś gównowozy do jazdy na wprost kłócą xD Zwłaszcza w czasach kiedy składają je chińczycy na czas albo sebastiany na mefedronie xD