Wpis z mikrobloga

Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe i wydaje mi się, że za swoją cenę daje na prawdę dużo nowoczesnej technologii. Silnik 1.5 TSI z DSG 150KM. Wersja style z dodatkami wyszła mi 130tys zł. Nie wiem czy jest jakiś inny samochód typu sedan/liftback za taką cenę z takim wyposażeniem. Toyota Corolla wygląda biednie przy niej, jak auto sprzed kilkunastu lat. Audi czy BMW z podobnym wyposażeniem to już ok. 200tys. #motoryzacja #skoda
inflacja_biedaku - Co myślicie o nowej Skodzie Octavii? Już mam za sobą jazdy testowe...

źródło: comment_16584720570yRkRU8SLGHGSFHSRn9tDV.jpg

Pobierz
  • 163
@inflacja_biedaku: Jezdzilem 3 lata octa z tym silnikiem - spoko samochod, ja nie mialem problemow ale mowia ze silnik ok 150k moze klekac, no i octa wygrwy bagaznikiem z wiekszoscia na rynku. Jedynie dopytaj o dostepnosc bo jeszcze jakis czas temu mowilo sie o minimum roku czekania
@inflacja_biedaku: @dzem_z_rzodkiewki:
Jako użytkownik poprzedniej generacji polecam. Obecna wersja wygląda jeszcze lepiej.
W wersji Style wnętrze jest bardzo przyjemne. Mam też parę dodatków takich jak listwa na bagażnik.
Jedyne na co narzekam to zawieszenie. Samochód ma już ponad 6 lat i nie pamiętam jak było na początku, ale teraz po 225 kkm jestem przekonany, że coś jest nie tak, ale serwis ASO, niezależny mechanik, Stacja Kontroli Pojazdów twierdzą, że wszystko
@inflacja_biedaku: @dzem_z_rzodkiewki: Miło, że wstawiliście akurat to ujęcie, dokładnie obrazuje wszystkie problemy tego wnętrza. Brak fizycznych przycisków na chociażby AC, śmieszne dwa tablety, których użyteczność jest żadna(tzn. mają różne opcje, ale po co ich w ogóle używać?), brak fizycznych zegarów, brak drążka skrzyni biegów, kolorowo świecące panele jak w PC 12 latka. Wszystko co mnie obrzydza w motoryzacji dzisiejszych czasów.
@arael: Mój silnik TDI też brał olej jak jeździłem 160-180 po górach. Jak jeżdżę normalnie, tzn 140, nie ma żadnego problemu. Mam kupiony litr oleju na czarną godzinę i leży w bagażniku od 4 lat nawet nie otwarty.