Wpis z mikrobloga

Dzisiejszy post ma tytuł: "Dlaczego w uprawie chili bardzo ważne jest przepuszczalne podłoże na przykładzie uprawy #chilizgobim " ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Zdjęcie mówi samo za siebie.

W tym sezonie musiałem przestawić swoje folie w inne miejsce. Grunt miał być raczej piaszczysty. Niestety już podczas sadzenia okazało się, że jedna folia stanęła częściowo na łasze kompletnie nieprzepuszczalnej gliny. Nawet minimalna ilość wody nie wsiąka tylko robi z gruntu błotne bagno, a po wyschnięciu twardą skorupę. Same opady deszczu spowodowały, że sadzonki w tej części tunelu są praktycznie cały czas od czerwca są przelane. Nie podlewam tej części folii wcale, a i tak cały czas stanowi ona bagno. No i tak to się przekłada na stan roślin.

Co ważne zdjęcie jest z 10 lipca, a obecnie różnica wzrostu jest jeszcze większa.

---

https://www.instagram.com/chili_z_gobim/
https://www.facebook.com/Chili-z-Gobim-102848334580501

---

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #uprawa #uprawiajzwykopem #ostrezarcie #rosliny #botanika #rolnictwo #jedzenie #gotowanie #ostresosy #uprawiajzwykopem
gobi12 - Dzisiejszy post ma tytuł: "Dlaczego w uprawie chili bardzo ważne jest przepu...

źródło: comment_1658335718UPDGkewd7EPnID1T8IgbVx.jpg

Pobierz
  • 15
że jedna folia stanęła częściowo na łasze kompletnie nieprzepuszczalnej gliny. Nawet minimalna ilość wody nie wsiąka tylko robi z gruntu błotne bagno, a po wyschnięciu twardą skorupę


@gobi12: Cale moje życie w glinie xD W tym roku pogoda dowaliła konkretnie, jak nie błoto to nagle kosmiczne upały i tak w kolko. W tunelu to mi w tym roku praktycznie nic nie rośnie z papryk bo jak jak raz jest ponad 30
Niewiemja - > że jedna folia stanęła częściowo na łasze kompletnie nieprzepuszczalnej...

źródło: comment_1658346773eqAGfAAwoTrQB7LoUqggNb.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gobi12: ja mam na całej działce ciężką ziemię ale siałem na niej gorczycę, która była później mieszana z glebą i teraz bardzo dobrze na niej rosną warzywa, a w szczególności papryka i pomidory. Jedynie truskawki sobie nie radzą i trzeba je sadzić na piaskach.